ICT

LogicaCMG přináší do Brna vývoj a podporu nejpokročilejších softwarových řešení

LogicaCMG v Brně rozšiřuje své výzkumné a vývojové středisko a zakládá expertní tým zaměřený na informační systémy pro poskytování datových služeb v mobilních sítích.

Brněnské centrum se bude podílet na dodávkách pro více než 100 telekomunikačních operátorů v Evropě, Severní i Jižní Americe, Asii, Tichomoří a na Blízkém východě.

LogicaCMG je nejvýznamnějším světovým dodavatelem systémů pro přenos zpráv v telekomunikačních sítích (messaging). Má dvoutřetinový podíl na světovém trhu se SMS a je jedním z tří dominantních hráčů na trhu s řešeními pro přenos MMS. Je také leaderem v dalších segmentech řešení pro poskytování nehlasových služeb v mobilních sítích. Brněnské technologické centrum bude hrát klíčovou roli ve vývoji některých nových produktů a jejich přizpůsobení konkrétním telekomunikačním operátorům v různých částech světa.

V současné době již v Brně funguje výzkumné a vývojové centrum, které se do konce letošního roku rozroste na téměř 100 zaměstnanců a v dalších letech se bude dále rozšiřovat. Nově vytvořená pracovní místa budou určena jak zkušeným odborníkům v oblasti informačních technologií, tak čerstvým absolventům vysokých škol.

Kromě produktového centra má LogicaCMG v Brně již od roku 1999 velkou pobočku, která pracuje pro zákazníky ve střední Evropě. V posledních dvou letech však roste podíl zaměstnanců, kteří jsou zapojeni do projektů pro západoevropské zákazníky.

„Odpověď na otázku, proč právě Brno, je jednoduchá. Hlavními faktory byly výborné zkušenosti s prací místních počítačových odborníků a kvalitní infrastruktura. Roli hrálo i to, že zde již máme vybudovanou silnou pobočku, což nám rozvoj dalších aktivit usnadní,“ prohlásil viceprezident LogicaCMG Global Telecoms pro produktové centrum Joe Walsh. „Největší výzvou teď bude postavit dost rychle dostatečně silný tým. Ale věřím, že se to podaří. Už proto, že nenabízíme málo významné podpůrné činnosti, ale možnost pracovat s nejlepšími technologiemi, jaké lze na globálním trhu najít.“

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *