Komunikace

Společnost QUIX přivezla do České republiky největší mobilní velkoplošnou LED stěnu

Společnost QUIX přivezla do České republiky největší mobilní velkoplošnou LED stěnu, což je nová špičková technologie venkovního zobrazování pohyblivého obrazu. Veřejnosti ji poprvé představí na veletrhu Reklama polygraf 3. – 5. března na Výstavišti v Praze 7 – Holešovicích.

Zakoupením tohoto zařízení společnost QUIX přináší do České republiky novou dimenzi velkoplošného, mobilního obrazu. Stěna představuje 30m2 brilantního obrazu v poměru stran 5 x 6 m. Speciální podvozek zaručuje vysokou mobilitu a rychlou instalaci – již 30 minut po příjezdu na akci je celá technologie plně funkční. Hydraulické zařízení umožňuje navíc zvednout celou stěnu až do devítimetrové výše. Výhodou technologie LED je multifunkční fungování – stěna spojuje, a tím pádem i nahrazuje většinu ostatních způsobů propagace (jako např. billboardy, TV vysílání, rozhlas, tisk, promotion aktivity). Technologie LED zobrazování umožňuje audiovizuální kontakt s divákem, např. při sportovních utkáních, kulturních a společenských akcích, diskusních fórech, politických kampaních, projekcích reklamních spotů a ostatních mediálních prezentacích, to vše v kvalitě, která nemá v současné době významnější konkurenci.

„Toto zařízení budeme, stejně jako v případě dalšího našeho vybavení, pro klienta provozovat spolu se speciálně proškolenou obsluhou a vstupním střihovým zařízením, které umožňuje vstup jakéhokoli videomateriálu, v jakékoli podobě, jak analogové, tak digitální,“ uvedl Miro Bartak, ředitel společnosti QUIX, s.r.o., která je agenturou zajišťující kompletní BTL komunikaci a produkci. QUIX je mj. držitelem rekordu „Největší reklamní plocha“ a dalších reklamních rekordů, v loňském roce např. realizovala pro operátora Oskar zakrytí Nuselského mostu do červené fólie.

LED stěna

Společnost QUIX vlastní technické zázemí v parametrech Evropské unie, pro prezentaci může dále nabídnout např. osvětlovací a dekorativní balóny, což je u nás zcela nová technologie. Ve světě se začala využívat zpočátku hlavně ve filmových produkcích (filmy Titanic, Piráti z Karibiku a další). Balón je sestaven laicky řečeno jako obrovská žárovka o velikosti 2 až 7 metrů v průměru. Světlo jediného balónu dokáže stejnoměrně osvítit plochu až 4 hektarů. Náplň tvoří hélium, uvnitř se skrývá halogen či HMI systém. V současné době se ve světě používají na eventy, promotion, jako dekorativní složka, některé lyžařské sjezdovky jsou osvíceny právě těmito balóny. Jedním z moderních trendů je i noční golf. Výhod této technologie je mnoho. Balónům nevadí déšť, lze je používat při různých teplotách, na teleskopické tyči je lze použít i při síle větru 100km/hodinu. Montáž a rozsvícení balónu je dílem několika minut. Prostě a jednoduše – světlo beze stínů…

– pk –

Čtěte také