banner_left
ICT

Nokia dodrží nebo překročí plánovaný zisk za první čtvrtletí s mírně nižším prodejem

Společnost Nokia zveřejnila plánovanou aktualizaci svého obchodního plánu pro první čtvrtletí 2002.

Na základě vývoje v lednu a únoru společnost Nokia odhaduje, že se proforma zisk na akcii bude pohybovat na horní hranici, nebo i mírně nad dříve ohlášeným rozpětím 0,15 – 0,17 eur za první čtvrtletí. Čisté tržby jsou v prvním čtvrtletí očekávány mírně nižší, než bylo původně předpokládáno, ale vyšší než očekávaná ziskovost se odvíjí od hlavních předností společnosti Nokia, tedy silné značky, excelence v řízení a úspěšného portfolia.

Čisté tržby za první čtvrtletí očekává společnost mírně pod původním předpokladem 6-10procentního meziročního poklesu. Tržby divize Nokia Mobile Phones jsou v prvním čtvrtletí očekávány v mezích dříve ohlášeného rozpětí (3-7procentní meziroční pokles), zatímco u tržeb Nokia Networks je očekáván zhruba 25procentní pokles. Původně se počítalo s 16-20procentním meziročním poklesem.

Nokia je vedoucí společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným řešením se stala předním světovým výrobcem mobilních telefonů a předním světovým dodavatelem mobilních a pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří společnost Nokia nové možnosti pro podniky a koncové uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *