Komunikace

friendlyway na veletrhu CeBIT

Společnost friendlyway představila na veletrhu CeBIT nové produkty a dokázala, proč patří mezi lídry oboru interaktivních informačních terminálů-kiosků. Návštěvníci se mohli seznámit s mnoha novinkami. Kromě neotřelých aplikací prezentovaných na nestárnoucím terminálu-kiosku friendlyway CLASSIC, představila nové produkty zaměřené na velké displeje s dotykovou obrazovkou.

K terminálu WELCOME s úhlopříčkou 21“ přibyl nepřehlédnutelný, dva metry vysoký IMPRESS s úhlopříčkou 40“ a 60“ a velmi univerzální D-SIGN s úhlopříčkami obrazovky od 8,5“ do 40“. „Všechny naše produkty mohou být vybaveny dotykovou obrazovkou typu LCD do 40“. Dotykové obrazovky velikosti 50“ a 60“ jsou typu plazma,“ dodavá ředitel friendlyway s.r.o. Ing. Martin Poduška.

 friendlyway

IMPRESS lze jen těžko přehlédnout a abychom se neobávali o efektivní využití skutečně velké plochy displeje, prezentavala friendlyway na všech terminálech svůj software COMPOSER, který zajistí rozdělení obrazovky na několik segmentů, ve kterých lze zobrazovat libovolné formáty(video, web, flash, obrázky, DVD, živé TV atd.). Díky COMPOSERU běžela na terminálu prezentace TV spotů v horní části obrazovky, zatímco ve spodní části jste mohli procházet interaktivní prezentaci. Spodní okraj displeje byl doplněn běžícím textem s aktuálními informacemi. COMPOSER je často využíván také na plazmových obrazovkách a velkoplošných projekcích. (Jak je u friendlyway dobrým zvykem, je i COMPOSER zajištěn zabezpečeným prohlížečem, a tak to nebudou mít hackeři ani nadále jednoduché, pokud budou chtít veřejně přístupný terminál-kiosek využívat jinak, než si přeje jeho provozovatel.)

Nová generace informačních terminálů-kiosků nachází uplatnění především v letištních halách, na recepcích hotelů a business center, kde jsou často doplněny aplikací VIRTUAL RECEPTIONIST.

Mezi prezentované aplikace patřil také PHOTO KIOSK nebo CONTACT MANAGER. CONTACT MANAGER, který využila na svém stánku také společnost SAP, slouží k automatickému skenování vizitek, složenek a dalších papírových předloh a následně k jejich automatickému zpracování a uložení strukturovaných dat do databáze.

– pk –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *