Služby

UPS si objednala deset nákladních letadel airbus

V souvislosti se silným růstem mezinárodní přepravy a rozšiřováním kapacity své letecké sítě oznámila společnost UPS (NYSE:UPS) závaznou objednávku na koupi deseti nákladních letadel superjumbo A380 z produkce Airbus.

Společnosti UPS a Airbus se současně dohodly upravit i původní objednávku letadel A300.

„Letouny A380 umožní UPS, aby efektivně plnila rychle se zvyšující požadavky zákazníků na přepravu po globálních obchodních trasách,“ řekl John Beystehner, provozní ředitel UPS a prezident divize UPS Airlines. „Toto letadlo nabízí výbornou kombinaci užitné hmotnosti a doletu, které pomohou zvýšit kapacitu i výkonnost naší mezinárodní sítě.“

„Jsme opravdu rádi, že UPS rozšířila řady zákazníků A380. Především proto, že jejich zakázka ukazuje přednosti těchto letounů jako nákladních letadel pro letecké přepravce na celém světě,“ řekl Noël Forgeard, prezident a generální ředitel společnosti Airbus.

Dodávky letounů A380 pro společnost UPS jsou plánovány mezi lety 2009 a 2012. Tato zakázka také umožňuje UPS nakoupit deset dalších letadel. Nákupní cena letadel nebyla zveřejněna. Společnost UPS si zatím pro A380 nevybrala typ motoru.

Ve smlouvě na letadla A300 snižuje UPS svou předchozí objednávku z 90 na 53 letounů. Společnost dosud převzala čtyřicet letounů A300, zbývajících 13 bude dodáno do července 2006.

Letoun A380 má kapacitu pro přepravu nákladu na třech palubách při objemu kontejneru téměř 40 tisíc krychlových stop (1132 m3) a maximální konstrukční užitné hmotnosti 330 tisíc liber (150 tun). Při doletu 5600 námořních mil (více než 10 400 kilometrů) mohou letouny A380 létat bez zastávek do destinací po celém světě i tam, kde dříve bylo zapotřebí dvou i více letů.

Mezinárodní přeprava UPS je velmi silná. Například ve třetím čtvrtletí 2004 se celkový objem mezinárodního exportu UPS zvýšil o 13,2 % oproti stejnému období předchozího roku. Objem asijského exportu vzrostl o 29 % a export z Číny se ve srovnání s předchozím rokem více než zdvojnásobil.

„Neustále hodnotíme a přizpůsobujeme leteckou síť naší společnosti, abychom plnili potřeby svých zákazníků co nejlépe,“ dodal Beystehner. „Silný růst naší mezinárodní přepravy ukázal, že potřebujeme větší letadla. Součástí řešení je i superjumbo.“

UPS je největší světová přepravní a zasilatelská společnost a celosvětový lídr ve službách pro dodavatelské řetězce. Nabízí širokou škálu možností synchronizace pohybu zboží, informací a peněz. Centrála společnosti je v Atlantě v USA.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *