Průmysl

Nejlepší subdodavatelé oceněni

Ocenění „Subdodavatel roku 2004“ obdrželi z rukou ministra nejlepší čeští dodavatelé nadnárodních společností.

V rámci projektu Partnerství pro podporu přímých zahraničních investic v ČR uděluje toto ocenění agentura CzechInvest ve spolupráci se Sdružením pro zahraniční investice (AFI). Ocenění z rukou ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana převzaly v kategorii Největší kontrakty uzavřené za asistence agentury CzechInvest společnosti Massag, a.s., výrobce nákupních vozíků a regálů, Jäkl Karviná, a.s., a společnost Beneš a Lát, slévárna a strojírna a.s.

Nejlepšími společnostmi z Programu rozvoje českých dodavatelů se staly Lakum – KTL, a.s., zaměřená na povrchové úpravy kovových výrobků a kovovýrobu, druhý byl Servis obaly, s.r.o., a třetí J.P. Plast, s. r.o.

Společnostmi s největším růstem v rámci tohoto programu byly Satrema Int., a.s., výrobce stejnosměrných elektrických motorů, dále Herbacos-Bofarma, s.r.o., a výrobní družstvo invalidů Obzor.

Program podpory českých dodavatelů provozuje agentura CzechInvest od roku 1999. Záměrem je zintenzívnit a prohloubit kontakty mezi domácími dodavateli a nadnárodními výrobními firmami, které už v ČR působí nebo zde plánují investovat. Hlavním cílem programu je zejména zvýšit konkurenceschopnost českých dodavatelů, aby se mohli stát partnery pro nadnárodní společnosti, a také pomoci nadnárodním výrobním firmám při vyhledávání nových partnerů z řad českých dodavatelů.

– mou –

Článek je uveřejněn ve spolupráci se serverem Svět hospodářství.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *