Průmysl

Japonci vracejí do Brna strojírenství

Po Daikinu a Ohmori Technos Corporation přichází do Brna další japonský investor. Společnost Daido Metal, výrobce ložisek pro automobilový průmysl, s městem Brnem podepsala smlouvu o budoucí smlouvě o nákupu pozemků v průmyslové zóně na Černovické terase, kde chce vybudovat nový výrobní závod. Investice společnosti Daido Metal dosáhne téměř 400 milionů korun a závod v první fázi zaměstná až 100 lidí. Výroba by měla být spuštěna už začátkem příštího roku.

„Česká republika má dnes v evropském automobilovém průmyslu velmi silnou pozici, ostatně své výrobní závody zde mají i mnozí naši odběratelé,“ komentoval záměry firmy Issei Yoshida, generální ředitel Daido Metal Europe. „Produkce našeho českého závodu ale bude pokrývat poptávku jak zemí střední Evropy, tak celého kontinentu.“

Česká pobočka Daido Metal Czech bude v rámci celé skupiny první společností, která bude pracovat zcela samostatně, bez strategického partnera ze stejného oboru. „V České republice nám budou jedinými partnery zdejší lidé, a to zejména v oblasti technického rozvoje a vývojových aktivit. Hodláme také spolupracovat s městem Brnem,“ řekl Tetsuro Nishiyama, generální ředitel Daido Metal Czech s.r.o.

Investice podle Alice Tomáškové, projektové manažerky agentury CzechInvest, přinese městu kromě nových pracovních míst také nové technologie a cenné know-how. „Daido Metal Czech už také zvažuje úzkou spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, což je trend, který podporujeme. Investor nejdřív přijde s výrobním závodem a díky dobrému zázemí, které si tak vybuduje, pak začne zvažovat i přesun vývojových aktivit,“ dodává Tomášková.

Nový závod vyroste v blízkosti dalších dvou japonských firem na Černovické terase. V dubnu zde položila základní kámen svého nového závodu společnost Daikin, jeden z nejvýznamnějších světových výrobců klimatizačních zařízení pro průmyslové a domácí použití, a na konci roku by se měla rozběhnout výroba komponentů pro klimatizace ve společnosti Ohmori Technos Corporation.

– mou –

Článek je uveřejněn ve spolupráci se serverem Svět hospodářství.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *