ICT

Všechny bankomaty Raiffeisenbank již podporují čipovou technologii

Raiffeisenbank a.s. je jednou z prvních domácích bank, která dokončila zavedení čipové technologie do celé své bankomatové sítě. Držitelů platebních karet se změna při používání bankomatu nijak nedotkne, využití bankomatů však bude bezpečnější.

Raiffeisenbank tento týden dokončila migraci bankomatové sítě na čipovou technologii podle mezinárodního standardu EMV. Všechny bankomaty banky jsou tak nově vybaveny systémem umožňující využití čipu u karet vydaných asociací Visa či MasterCard. Držitel karty při výběru z bankomatu nepozná žádný rozdíl. Avšak v případě, že použije kartu vybavenou čipem, bude k provedení transakce využita bezpečnější čipová technologie.

„Zavedení čipové technologie výrazně zvyšuje bezpečnost. Platební karty vybavené čipem umožňují vyšší ochranu dat a použitím čipové technologie se rovněž výrazně snižuje riziko zneužití odcizené karty v bankomatu,“ uvedl projektový manažer Raiffeisenbank Michal Bošina.
Banka zároveň zvýšila bezpečnost bankomatů instalací nových bezpečnostních prvků. Tato ochrana snižuje riziko zneužití karet falešnými čtečkami na bankomatech.

V současné době má Raiffeisenbank na území České republiky více než 50 bankomatů.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *