banner_left
banner_right
Knihy

Kniha „Trénink a školení“

Přežití závisí na schopnosti přijmout změnu a adaptovat se na neustále se měnící prostředí. Přežití také závisí na tom, jak dokážete tyto změny předvídat a řídit je. Při tvorbě kursů a tréninků byste měli brát ohled na současnou situaci – například na uvedení nového produktu na trh, které může ovlivnit i způsob prodeje, říkají autoři knihy Trénink a školení Roger Buckley a Jim Caple.

Na trh přichází příručka pro ty, kteří se chtějí seznámit se vzděláváním a rozvoji nejen ve firemním prostředí. Popsané techniky a teorie můžete aplikovat i na sebe, jako součást osobního vývoje. Kniha zahrnuje i témata e-learningu nebo syndikátových cvičení.

Kniha je vhodná pro trenéry i školitele, personalisty i manažery, kteří při vedení a řízení mohou tyto znalosti uplatnit. Zabývá se tréninkem a školením od definice po jasné a stručné příklady z praxe. Najdete zde příklady analýz, které byste měli vyhodnotit, a na jejich základě připravit trénink. Naučíte se, jak stanovovat cíle a jak je dále strukturovat, jaká stanovit kritéria, podle kterých se bude trénink hodnotit. Nesmíte zapomenout, že efektivita tréninku se hodnotí nejen dovnitř, směrem k účastníkům kursu, ale i navenek, jako celkový přínos firmě. Z tohoto pohledu bude určitě zajímavá kapitola o posouzení účinnosti školení a o auditu školení.

„Aby vůbec jednotlivci narazily na cenný zdroj nápadů a iniciativy, měli by být podněcováni, aby beze strachu zpochybnili staré tradiční způsoby práce. Školící organizace by tak měly fungovat jako otevřené systémy, a to ve vztahu k vnějšímu i vnitřnímu prostředí.“ (ze strany 11).

Roger Buckley, Jim Caple: Trénink a školení
304 stran černobílých
Datum vydání: prosinec 2004
Kód knihy: KE0257
ISBN: 80-251-0358-7, EAN: 978-80-2510-358-6

Autorka recenze: Jana Kneschke

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *