banner_left
Průmysl

Společnost Siemens rozšiřuje ve svém závodě v Drásově výrobní kapacity

Výrobní závod společnosti Siemens v Drásově se zaměřením na produkci elektromotorů a generátorů dokončil stavbu nové výrobní haly a rozsáhlou investici do modernizace výroby. Výstavba haly byla zahájena v březnu tohoto roku, start výroby na nově instalované technologii je naplánován na duben 2006. Celková investice do rozšíření a modernizace výroby drásovského závodu činí 390 miliónů korun a mimo jiné do jihomoravského regionu přinese více než 100 nových pracovních příležitostí. Závod SEM Drásov Siemens Electric Machines, s.r.o., tak bude od dubna příštího roku zaměstnávat 425 lidí.

„Investiční výstavba je spojená se záměrem vyrábět komponenty – to jest kompletní navinuté statorové svazky pro závody v Norimberku a v Berlíně. Investice má pro závod Drásov strategický význam, protože se díky ní vytvoří pevný trojúhelník mezi výrobami v Norimberku, Berlíně a Drásově,“ uvedl Juraj Kytner, ředitel drásovského závodu a dodal: „Díky investici navíc můžeme nabídnout více než sto lidem v regionu nové pracovní příležitosti, a to jak ve výrobním sektoru, tak i v odborných odděleních.“

Hlavním výrobním programem závodu SEM Drásov Siemens Electric Machines, s.r.o., je produkce synchronních generátorů na nízké napětí od výkonu 150 kVA do 5000 kVA a na vysoké napětí od výkonu 500 kVA do 10000 kVA a dále produkce asynchronních motorů a generátorů na nízké napětí od výkonu 200 kW do 2000 kW a na vysoké napětí od výkonu 200 kW do 3000 kW. Kromě dodávek na tuzemský trh se výrobky SEM Drásov vyváží hlavně do Dánska, Norska, Německa, Španělska, Bulharska a na Slovensko, kde se instalují do zařízení, která se následně exportují do celého světa.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *