banner_left
Průmysl

ČEZ podal závaznou nabídku na podíl v polských elektrárnách

Energetická společnost ČEZ americké energetické společnosti PSEG Global L.L.C. doručila závaznou nabídku na koupi jejích majoritních podílů v polských elektrárenských společnostech Elektrociepłownia Chorzów Elcho Sp. z o.o., a Elektrownia Skawina S.A.

„Podáním závazné nabídky potvrzujeme vážný zájem Skupiny ČEZ o polský energetický trh, který je pro nás z hlediska naší vize stát se jedničkou na trzích s elektřinou střední a jihovýchodní Evropy, právě ve středoevropském prostoru trhem prioritním, “uvedl Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ.

Elektrárenské společnosti Skawina a Elcho leží v jižním Polsku a obě vyrábějí kombinovaně elektřinu a teplo. Prodávaný podíl koncernu PSEG v elektrárnách dosahuje 74.82% ve Skawině a 88,82% v Elchu.

Instalovaná kapacita černouhelné elektrárny Skawina činí 590 MWe, ročně vyrobí okolo 3 TWh elektřiny. V rámci kombinované výroby elektřiny a tepla elektrárna zásobuje teplem a horkou vodou město Skawina a západní část Krakova. Elektřinu dodává lokálním distribučním společnostem.

Elcho se nachází 8 km severozápadně od Katovic, spalováním černého uhlí vyrábí kombinovaně elektřinu a teplo ve dvou moderních blocích o celkové instalované kapacitě 220 MWe. Odběratelem elektřiny vyrobené v elektrárně je ze 100 % provozovatel polské přenosové soustavy PSE, teplo elektrárna dodává do Katovic a okolí.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *