Průmysl

Foxconn CZ otevřel svůj nový závod v Pardubicích

Společnost Foxconn CZ s.r.o. oznámila dokončení svého nového pardubického závodu na výrobu počítačů a součástek pro využití v elektronice. Výstavba si vyžádala 50 milionů dolarů, avšak tato částka představuje pouze počátek rozsáhlého investičního programu, s nímž firma Foxconn pro tento region počítá. Nový závod bude vyrábět počítače zn. Compaq určené pro trh EMEA, tj. region zahrnující Evropu, Střední východ a Afriku.

Investovat v Pardubicích se společnost Foxconn rozhodla počátkem roku 2000. Hlavním důvodem byla strategicky výhodná poloha České republiky, dále pak nabídka atraktivních podmínek ze strany agentury CzechInvest a v neposlední řadě i dostatek kvalifikovaných pracovních sil.

Přípravy na výstavbu započaly ještě v prosinci 2000 a zcela nový závod společnosti Foxconn vyrostl na zelené louce za necelých pět měsíců.
„Příchod společnosti Foxconn do Pardubic velice vítáme,” říká pardubický primátor Jiří Stříteský. „Firma do města přinesla investice ve výši přes 1,8 miliardy korun a zaměstnává přes 2000 lidí. Výstavba závodu rovněž pozitivně ovlivnila prostředí v okolí. Foxconn kromě toho vyvíjí i mnohostrannou sponzorskou činnost.” Jak řekl Jim Chang, výkonný ředitel společnosti Foxconn CZ, počet pracovních míst v průběhu příštího roku vzroste zhruba na 3000.

Foxconn v současnosti vyrábí tisíce počítačů denně a vzrůstající kvalifikace dělníků nového závodu umožní dosáhnout ještě vyšší produkce. Počítače vyrobené v Pardubicích jsou určeny na vývoz do celého regionu EMEA.
„Společnost Foxconn v příštích pěti až sedmi letech zamýšlí investovat v Evropě 300 – 500 milionů dolarů a je možné, že značná část těchto investic přijde právě do tohoto regionu. Hodláme investovat i mimo oblast montáže počítačů a věnovat se i více vertikálně integrovaným výrobním programům. Zvážíme také možnost provádět zde výzkum a vývoj na špičkové úrovni. Společnost Foxconn by chtěla plně využít zdejší silné průmyslové tradice a strategické polohy s cílem vybudovat v Pardubicích celoevropské logistické středisko skutečně světové třídy,” prohlásil Terry Gou, předseda představenstva a výkonný ředitel skupiny Hon Hai/Foxconn.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *