banner_left
banner_right
Knihy

ZLATO Příběh neobyčejného kovu

Víte, kolik zlata bylo doposud na světě vytěženo nebo kolik vážil největší zlatý nuget? Jak fungují novodobé zlaté doly, která zlatá mince je sběratelským skvostem a jak se vyvíjí cena zlata? Na tyto a mnohé další otázky dává odpověď tato prvotřídní, výpravná a šíří zpracování tématu dosud nevídaná encyklopedie z pera renomovaných autorů. Představuje zlato jako přírodní produkt výjimečných vlastností, který hýbal osudy jednotlivců i celých národů již v biblických dobách a který se stal pro lidstvo ztělesněním nepomíjivé kvality a hodnoty.

Zlato zde vystupuje jak v roli peněžního kovu, tak i třpytivého šperku či předmětu náboženské úcty. Pohnuté příběhy zlatokopů z dob zlaté horečky se splétají s popisem moderních těžebních postupů, tradiční využití zlata ve zlatnictví a šperkařství je konfrontováno s příklady jeho průmyslového využití.

o autorech:
Ing. Jan Struž (*1949) Ekonom, bankéř, příležitostný glosátor ekonomického a veřejného dění. Rodák ze severní Moravy, ale dospělý život už prožil v Praze a částečně také v Londýně.
„Jsem věčný optimista. Vždy věřím, že všechno dobře dopadne.“

JUDr. Ing. Bohumil J. Studýnka, CSc. (*1948)
Ekonom, bankéř, průmyslník, publicista, právník. Narodil se v roce 1948 v Brně a Moravě zůstal věren až do středoškolských studií. Po ukončení strojní průmyslové školy v Brně vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor zahraniční obchod, a poté pokračoval ve vysokoškolském studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy – obor mezinárodní právo. Titul kadidáta věd získal v Ekonomickém ústavu ČSAV Praha. Absolvoval řadu odborných manažerských a oborových školení, kursů a stáží ve Velké Británii., Německu, Francii a USA.
„V životě se řídím heslem: žít a nechat žít.“

Jan Struž, Bohumil J. Studýnka: ZLATO Příběh neobyčejného kovu
Nakladatelství GRADA
ISBN: 80-247-0902-3
počet stran: 344
vazba: V8 (pevná), formát: A4+
prodejní cena včetně DPH: 980,- Kč

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *