ICT

Make a Connection zahajuje pátý ročník

Společnost Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zahájily v České republice pátý ročník úspěšného programu Make a Connection – Připoj se, jehož cílem je podpořit dobrovolnické aktivity mladých lidí. V rámci programu získají mladí dobrovolníci možnost navrhnout a realizovat vlastní veřejně prospěšné projekty. V uplynulých čtyřech letech uskutečnilo více než 2000 mladých lidí přes 250 projektů.

Díky tomuto úspěchu se organizátoři rozhodli podpořit tento program i letos. Společnost Nokia poskytla programu finanční podporu ve výši 13,9 mil. Kč, čímž celkový finanční závazek společnosti dosáhne částky 26,6 mil. Kč.

„Pro nás ve společnosti Nokia je nesmírně důležité motivovat mladé lidi v jejich aktivní snaze o zlepšení života ve společnosti. Věříme, že prostřednictvím tohoto programu se nám to daří,“ uvedl Matti Palomäki, ředitel divize Network, společnosti Nokia Czech Republic. „Proto jsme se rozhodli podpořit program Make a Connection i v letošním roce. Nepochybujeme o tom, že se setká s tak velkým ohlasem jako dosud.“

Mladí lidé ve věku 16 – 24 let mohou přihlásit svůj projekt do programu do 31. března 2006. Hodnotící komise pak vyberou nejlepší projekty, které získají finanční grant až do výše 50.000,- Kč. Kromě finančních prostředků na uskutečnění projektů absolvují mladí lidé také několikadenní školení, na kterém se naučí správným postupům při řízení projektů a zdokonalí si schopnosti a dovednosti potřebné pro jejich úspěšnou realizaci, včetně komunikace s médii nebo funraisingu.

„Mladí lidé, kteří se do programu Make a Connection zapojili v předchozích letech, si v roce 2004 založili Alumnik – klub absolventů,“ uvedla Hana Šilhánová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti. „Posláním tohoto klubu je všestranná podpora nových účastníků programu, i organizace vlastních aktivit. Prvním samostatným projektem klubu Alumnik byla organizace úspěšného mezinárodního setkání absolventů programu z několika evropských zemí.“

– pd –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!