Průmysl

Elektroplechy pomohly Válcovnám k rekordu

Válcovny plechu, a.s., dceřiná společnost Mittalu Steel Ostrava, díky výrobě elektro – plechů dosáhla loni rekordních výsledků v historii firmy. Zisk po zdanění meziročně vzrostl o 126 procent.

Přestože většinu tuzemských i evropských ocelářských firem trápila recese na trhu s hutními produkty, Válcovny plechu zvýšily čistý zisk o 118,2 mil. Kč ve srovnání s předcházejícím rokem na 211,7 milionu korun. Byl to nejvyšší čistý zisk v historii firmy.

Tržby za prodej výrobků a služeb v souvislosti se situací na trhu mírně klesly na 3,17 mld. Kč z 3,26 miliardy korun v roce 2004.

„Během prvních šesti měsíců loňského roku klesala poptávka po válcovaných výrobcích, což se projevovalo v snížení prodejních cen. Naopak během celého loňského roku rostly prodejní ceny trafoplechů, což významně ovlivnilo hospodářské výsledky společnosti,“ říká Marcela Blachová-Mikšová, finanční ředitelka a místopředsedkyně představenstva Válcoven plechu. „Díky rychlé orientaci na sortiment s vysokou přidanou hodnotou byl negativní trend poptávky po hlubokotažné oceli zastíněn zisky z prodeje speciálních elektroplechů.“

V roce 2006 společnost očekává další zvýšení zisku díky dobré situaci na trhu a zvýšené poptávce. Válcovny plechu zaměstnávají v současné době 750 zaměstnanců.

– toy –

Článek je uveřejněn ve spolupráci se serverem Svět hospodářství.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!