Prodej

Internetová peněženka Monetka.cz překročila v transakcích milión Kč

Computer Press, a.s., oznamuje, že internetová peněženka Monetka.cz (www.monetka.cz), kterou společnost vytvořila a provozuje, k dnešnímu datu překročila v transakcích částku jednoho miliónu korun českých.

Monetka.cz je tzv. internetová peněženka – prostředek, který umožňuje velmi snadno, s minimálním rizikem a zcela bez poplatků hradit částky za nákupy zboží a služeb dostupných na českém Internetu. Služba byla technicky zprovozněna na začátku roku, počátkem května, kdy začala být Monetka.cz propagována, bylo k používání tohoto nástroje připraveno už zhruba třicet internetových obchodů.

Výhodou peněženky Monetka.cz na straně prodejce je velice snadná implementace; lze si zvolit několik způsobů, od nejnáročnějšího (např. provázání s firemním ekonomickým systémem) až po tzv. Monetka Shop, kdy je implementace služby věcí několika minut. Další předností je používání skutečné, platné měny – české koruny.

Computer Press dále oznamuje, že v internetovém obchodě Vltava.cz, provozovaném dceřinou společností InternetShops, se platby Monetkou podílí již zhruba na 2% všech nákupů. Pro srovnání: Stále vedoucí nástroj pro elektronické platby, eBanka, který Vltava.cz používá několik let, se podílí zhruba na 8% všech nákupů. Monetka.cz se tedy během pár týdnů vyšvihla na druhé místo před všechny ostatní metody online plateb.

„Uvedený obrat v transakcích i dosažený tržní podíl na Vltavě.cz během pouhých několika týdnů nás utvrzuje v tom, že myšlenka internetové peněženky byla správná. Je dobré poznamenat, že Monetka pracuje pouze se ´skutečnými´ penězi, uloženými zákazníky na účet a posléze utracenými při nákupech, nejedná se o nasbíranou virtuální měnu typu ´fazole´“, komentuje Jiří Hlavenka, předseda představenstva Computer Press, a.s. „Trh v oblasti internetových peněženek je zatím v zárodečném stavu: je nedostatečná nabídka např. v oblasti webových služeb, pro které jsou internetové peněženky jako ušité, a u zákazníků zatím panuje obezřetný přístup, podobně jako před pěti lety u nakupování na Internetu. Jak dokazují vyspělé trhy, je používání internetových peněženek jasný celosvětový trend – viz například fenomenální úspěch PayPal (www.paypal.com).”

Jan Račanský, product manager Monetka.cz k tomu dodává: „Snažili jsme se vytvořit opravdu bezpečný a pohodlný platební prostředek, který usnadní platby na Internetu. Zájem zákazníků, a to jak ze strany uživatelů, tak ze strany provozovatelů obchodů, nás překvapil a jejich důvěra nás zavazuje. Počet obchodů implementujících Monetku je dnes téměř čtyřicet, dalších několik desítek je ´ve frontě´. Monetka.cz rovněž podporuje i dva nejrozšířenější systémy pro internetové nakupování, novou verzi Zoner inShopu a online systém Vltava2000.”

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *