Komunikace

MasterCard představuje nový název společnosti

Skupina MasterCard Inc. oznámila, že její hlavní provozní dceřiná společnost, MasterCard International, představuje své nové jméno, MasterCard Worldwide. Zároveň představuje novou vizuální podobu své značky a nový firemní slogan „The Heart of Commerce“. Tyto změny odrážejí globálně integrovanou strukturu společnosti a její strategickou vizi podpory obchodování na celém světě.

„Společnost MasterCard je hybnou silou, srdcem obchodu. Umožňuje globální transakce a zpřehledňuje platební proces, takže obchodování je pro všechny zúčastněné strany rychlejší, bezpečnější a má celkově vyšší hodnotu,“ prohlásil marketingový ředitel společnosti MasterCard, Lawrence Flanagan. „Nová firemní značka lépe reprezentuje globálně integrovanou strukturu a jedinečné know-how, s jejichž pomocí MasterCard zajišťuje trvalý přínos svým zákazníkům, obchodníkům, spotřebitelům i akcionářům.“

Známé protínající se kruhy, které symbolizují značku MasterCard pro miliony spotřebitelů na celém světě, na všech kartách značky MasterCard i na platebních terminálech obchodníků všude ve světě zůstanou. Společnost bude pokračovat i v oceněné globální reklamní kampani K nezaplacení (Priceless), která nyní běží ve 106 zeních a 49 jazycích.

„Nová firemní identita vychází z výsledků rozsáhlé analýzy vnímání značky MasterCard a z hodnot, které tato značka představuje pro zúčastněné strany,“ říká Lawrence Flanagan. „Když jsme podrobně zkoumali jedinečné konkurenční výhody společnosti, zjistili jsme, že MasterCard Worldwide je lídrem v oblasti rozvíjení vztahů, šíření znalostí a podpory obchodování na celém světě. Novou značku společnosti MasterCard jsme vypracovali tak, aby odrážela její silné stránky v těchto oblastech i vůdčí roli firmy při utváření celého oboru.“

Nové zviditelnění firmy bude sloužit coby jednotící platforma při poskytování služeb business-to-business a povede ke globálnímu zefektivnění způsobu, jakým společnost MasterCard Worldwide komunikuje se zákazníky, obchodníky a akcionáři prostřednictvím všech komunikačních kanálů.

Tři kruhy, z nichž se skládá nové firemní logo, vycházejí ze známých protínajících se kruhů v červené a žluté barvě, které používá spotřebitelská značka skupiny MasterCard, a odrážejí jedinečný třívrstvý podnikatelský model firmy – poskytovatel licence, zpracovatel a poradce:

  • Jakožto poskytovatel licence společnost MasterCard Worldwide celosvětově nabízí silnou rodinu značek, a tím otvírá dveře obchodování u více než 24 milionů obchodníků na celém světě.
  • Jakožto zpracovatel MasterCard umožňuje efektivní obchodování v globálním měřítku pomocí své všudypřítomné sítě, která nabízí nepřekonatelnou rychlost, míru integrace a spolehlivost. Technologie MasterCard umožňuje bankám vyniknout a odlišit se prostřednictvím flexibilní zpracovatelské platformy, kterou si mohou uzpůsobit podle potřeby.
  • Jakožto poradce společnost MasterCard Worldwide poskytuje špičkové oborové dovednosti a také řešení, která podporují rozvoj obchodování. Prostřednictvím finančních týmů, speciálně přidělených jednotlivým zákazníkům, a prostřednictvím MasterCard Advisors, jediné globální poradenské organizace zaměřené výlučně na obor plateb, poskytuje MasterCard strategická i operativní řešení pro celý platební proces.

Kromě značky MasterCard, která se objevuje na kreditních, debetních a předplacených kartách MasterCard, patří do portfolia značek ještě Maestro, globální značka debetních karet založených na kódu PIN, Cirrus, značka karet určených k výběrům z bankomatů, a MasterCard Advisors. Tyto značky se nemění a MasterCard Worldwide je bude i nadále podporovat v rámci svého silného portfolia.

„Dosáhli jsme skvělých úspěchů při rozvíjení značek, které se těší výjimečnému uznání a výborně nás reprezentují před milióny spotřebitelů na celém světě,“ prohlásil Flanagan. „Stejně se budeme věnovat i nové firemní značce, která bude součástí integrované platformy sdružující stávající značky MasterCard.“

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *