Průmysl

Fujitsu Siemens hlásí zisk

Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský výrobce výpočetní techniky, dosáhla vloni celkového obratu 5,4 miliardy euro a zisku před zdaněním ve výši 29 milionů euro. Společnost vylepšila svoji bilanci oproti minulému roku o 100 milionů euro a poprvé od svého založení ukončila hospodaření v černých číslech. Obrat české pobočky meziročně vzrostl o 25 % na 511 milionů korun; zisk dosáhl 17,7 milionu korun. Hlavním faktorem ekonomického úspěchu je strategické zaměření na oblast mobility uživatelů a informačních technologií klíčových pro chod firem.

„Pozitivní výsledky potvrzují správnost našeho strategického směřování. Renomovaní analytici se shodují, že právě sektor mobilních a klíčových firemních řešení představuje nejperspektivnější oblast rozvoje na trhu informačních technologií,“ uvedl Hanuš Weisl, ředitel české pobočky Fujitsu Siemens Computers.

Finální výsledky fiskálního roku Fujitsu Siemens, končícího k 31. 3. 2002, překonaly díky růstu prodeje v prvních měsících kalendářního roku předpoklady zveřejněné společností na letošním veletrhu CeBIT. Přechod od ztráty k zisku je pak zvlášť významným úspěchem v kontextu loňské recese evropského hardwarového trhu, která pro většinu výrobců znamenala snížení obratu i zisku, a projevila se i v 8% meziročním snížení tržeb Fujitsu Siemens.

V rámci úspěšně nastoupené strategie mobilních a klíčových firemních řešení nyní v popředí zájmu společnosti stojí segment malých a středních firem (SME). Fujitsu Siemens pro letošní rok vyhradila 10 milionů euro ke zvýšení svého podílu na tomto trhu. Prostředky jsou určeny k implementaci změn v prodejní strategii a budování infrastruktury elektronického obchodování, která poskytne efektivní komunikační propojení s prodejními partnery.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *