ICT

Společnosti Logitech a Anoto převedou pero a papír na platformu PC

Společnost Logitech ohlásila formální uzavření dohody se švédskou firmou Anoto zaměřené na zavádění digitálních řešení pro pero a papír na platformu PC. V rámci vstupu na nový trh uzavřela společnost Logitech strategický vztah se stávajícími partnery firmy Anoto v papírenském průmyslu. Klíčovými partnery v alianci jsou např. 3M’s Post-it® Notes Division, MeadWestvaco, Groupe Hamelin, FranklinCovey a Time/system International. Na základě funkčnosti firmy Anoto spolupracující firmy vyvíjejí kompletní “ekosystém,” který zákazníkům umožní zachycení, uložení a vyvolání ručně psaných informací na PC pomocí papírového média a speciálního pera.

Na základě technologií firmy Anoto, které převádějí běžný rukopis na digitální informace, nabídne řešení firmy Logitech uživateli možnost používat pero a papír přesně tak, jak je používán již po staletí, ale s možností zvýšení produktivity zapojením PC.

“Všimli jsme si intenzivního zájmu a velkých možností díky možnosti sladit ovládání počítačů s přirozeným lidským chováním,” řekl David Henry, senior vice prezident a generální ředitel obchodního oddělení Control Devices firmy Logitech. “Tato aliance dokonale zapadá do vize firmy Logitech rozšířit výkon PC za hranice pracovního stolu.”

“Dohoda s firmou Logitech nás přenáší od vize ke skutečné realizaci a znamená, že digitální pera a papír s funkcemi Anoto budou pro stále širší oblast aplikací využívat další a další uživatelé. Partnerstvím s firmou Logitech a tím vstupem na trh PC pokračujeme v realizaci našeho cíle definovat de fakto standard digitální komunikace na papíře,“ řekl Christer Fahraeus, CEO firmy Anoto AB. “Již nyní se snažíme prosadit funkce Anoto do mobilních telefonů a jsme přesvědčeni, že oblast PC je velmi důležitou příležitostí k rozvoji a dobře se doplňuje s naší stávající orientací.”

Firma Logitech očekává, že uvede digitální pera s funkcemi pro platformu PC ještě během letošního roku. Současně bude uveden digitální papír umožňující využití funkcí Anoto.

Čtěte také