Průmysl

JITONA – fúze největších českých výrobců nábytku

V měsíci lednu byla dokončena fúze dvou největších výrobců nábytku v České republice – JITONA a.s. a Tusculum a.s. Od 1.2.2007 obě společnosti vystupují pod jediným společným jménem – JITONA a.s.

Fúzí dochází k formálnímu potvrzení již uskutečněných strukturálních a organizačních změn, kterými prošly obě společnosti od roku 2003, kdy společnost JITONA koupila většinový balík akcií společnosti Tusculum. Nově vzniklá společnost čerpá z tradice českých a moravských nábytkářů. JITONA začala psát svou historii roku 1951 a v posledních letech se soustředila na výrobu demontovatelného nábytku.

Tusculum navázalo na Spojené UP závody, které vznikly již v roce 1920. Společnost Tusculum se zaměřovala na výrobu čalouněného nábytku, dřevěného dýhovaného a masivního nábytku. „O kvalitě a síle nově vzniklé společnosti svědčí nejen její velikost a tradice, ale také skutečnost, že 96 % obratu realizuje na náročných západoevropských trzích,“ řekl generální ředitel společnosti JITONA a.s. Miroslav Novotný.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *