ICT

Mobily Nokia jsou vybaveny výstražnou funkcí pro úsporu energie

Společnost Nokia uvedla na trh první mobilní telefony, jejichž součástí je výstražná funkce upozorňující uživatele na to, že má po dobití baterie odpojit nabíječku od sítě. Tímto krokem by bylo možné uspořit množství elektřiny, které by vystačilo na zásobování 85 000 domácností ročně. Počínaje novými modely Nokia 1200, Nokia 1208 a Nokia 1650 bude tato výstražná funkce postupně rozšířena na celou produktovou řadu Nokia.

Kirsi Sormunen, viceprezident pro otázky životního prostředí společnosti Nokia, uvedl: „Přibližně dvě třetiny energie spotřebované mobilem jsou vyplýtvány, pokud je mobil po nabíjení odpojen od sítě, ale samotná nabíječka zůstává v zásuvce. Tohle plýtvání chceme omezit a pracujeme na tom, aby množství energie spotřebované našimi nabíječkami bylo sníženo na absolutní minimum. Nová výstražná funkce v tom hraje významnou roli, neboť uživatele nabádá, aby nám v našem úsilí pomohli tím, že budou své nabíječky vytahovat ze zásuvky.“

Výstražná funkce je jednou z řady ekologických iniciativ, které se výrobci mobilních telefonů v čele se společností Nokia rozhodli v tomto roce podniknout. Nokia je prvním z těchto výrobců, který své produkty výstražnou funkcí vybavil.

Nokia se rozhodla instalovat toto výstražné upozornění do svých výrobků směřujících na trh v prvé řadě proto, aby pomohla maximalizovat potenciální úsporu energie. Očekává se, že modely Nokia 1200, Nokia 1208 a Nokia 1650 dosáhnou vysokého objemu prodeje na rychle se rozvíjejících trzích v Indii, Číně a Latinské Americe.

Výstražná funkce je nejnovější z mnoha energeticky úsporných opatření společnosti Nokia. V loňském roce byla nejnovější řada nabíječek Nokia oceněna v USA energetickou hvězdou, kterou uděluje Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA), a nabíječky toto ocenění získaly za svoji energetickou účinnost. Na trhu jsou od roku 2005 a normy EPA výrazně překračují, neboť spotřebují o 50 až 70 % méně energie, než kolik je nutné pro udělení energetické hvězdy. Kromě toho splňují nejpřísnější normy Evropské unie.

Společnost si stanovila vysoké cíle, co se týče dalšího snižování množství energie, kterou spotřebují její nabíječky. Cílem je do roku 2010 snížit o dalších 50 % množství elektřiny, kterou spotřebuje nabíječka připojená k elektrické síti bez telefonu.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *