Branding

BENZINA do konce roku zprovozní 2/3 plánovaných prémiových stanic BENZINA plus

Transformace největší tuzemské sítě čerpacích stanic, kterou společnost BENZINA představila loni na podzim, úspěšně pokračuje. Řidiči nyní mohou využívat nadstandardních služeb v atraktivním prostředí prémiových stanic BENZINA plus už na 34 místech po celé republice. Do konce letošního roku se počet těchto čerpacích stanic rozroste na 78, v roce 2009 jich bude po celé ČR fungovat celkem 102. Zvýšení kvality služeb, atraktivní prostředí a další změny u BENZINY se projevují nárůstem prodejů pohonných hmot a sortimentu v obchodech i zvýšením objemu prodaných služeb. Například v oblasti pohonných hmot dochází za pět měsíců k překročení plánu o více než 10 procent.

„Rekonstrukce celé sítě by měla být dokončena v roce 2009, ještě v letošním roce však stihneme dokončit modernizaci 156 stanic. Celkové náklady této proměny dosáhnou zhruba 1,3 miliardy korun, přičemž do dnešního jsme již proinvestovali více než 200 milionů korun,“ uvedl jednatel společnosti Martin Durčák. Tato modernizace je nejen největší podobnou akcí v historii Benziny, ale zároveň i nejrozsáhlejší modernizací v dějinách českého maloobchodního trhu čerpacích stanic.

BENZINA však nepřekonává pouze plán a výkonnost minulého roku, ale i její prodeje paliv rostou dynamičtěji než prodeje paliv na celém trhu, kde např. u automobilových benzínů došlo k mírnému nárůstu řádově o 2 procenta. Výrazný procentuální nárůst zaznamenává BENZINA také u prémiových paliv, u nichž za první 4 měsíce meziročně vzrostly prodeje o 58 %. To představuje překonání velmi ambiciózního plánu pro prémiová paliva, který počítal s nárůstem o 40 %. Tato skutečnost zároveň svědčí o výměně portfolia zákazníků společnosti BENZINA, k nimž se nově zařadili i motorkáři a majitelé dražších sportovních vozů.

BENZINA v rámci transformace rozdělila svou síť na dvě značky, které se budou obracet k různých skupinám spotřebitelů. BENZINA plus se i díky svému umístění v blízkosti hlavních tahů zaměří se svými špičkovými službami a prémiovými pohonnými hmotami spíše na mladší zákazníky a profesionální řidiče. K prémiovým stanicím přibude přibližně dvojnásobný počet zrekonstruovaných klasických čerpacích stanic BENZINA, které budou oslovovat především nejširší veřejnost.

Základem náročných změn je sjednocení vzhledu obou sítí čerpacích stanic společnosti BENZINA. Prémiové stanice BENZINA plus získávají podobu moderních evropských čerpacích stanic, u kterých je nahrazeno tradiční červenobílé barevné provedení kombinací červené, stříbrné a modré barvy. V tradičních barvách ale v novém kabátu zůstane naopak síť klasických čerpacích stanic BENZINA. Nejvýraznější změny budou viditelné u skupiny stanic Kaučuk a Paramo, které jsou dosud v původním, žlutomodrém provedení.

Vedle výrazných venkovních úprav, které se týkají samotné stanice, výdejních a servisních míst či nejbližšího okolí, se transformace samozřejmě dotýká i interiéru a samotné nabídky služeb. Budovy stanic získávají moderní vybavení, dochází ke zvětšení prostorů shopů s odděleným prostorem pro gastronomické služby. Zákazníci si budou moci vybrat z celé řady doplňkového zboží a služeb, které budou ve většině případů k dispozici v nepřetržitém provozu. Velký důraz bude kladen zejména na kvalitu stravování a přístup a profesionalitu personálu čerpacích stanic, který je pravidelně školen a trénován.

Současný proces modernizace maloobchodní sítě je ovšem pouze viditelnou částí celého plánu modernizace. V 90. letech 20. století vynaložila společnost BENZINA značné finanční prostředky na rekonstrukci technologického zázemí a tzv. podzemní části – modernizace se týkala např. systému dvouplášťových nádrží a rozvodů s monitoringem těsnosti a vybavení technologií zpětného odvodu par, aby tak plně vyhovovala náročným environmentálním požadavkům Evropské unie. V letech 1995–1999 takto společnost proinvestovala řádově 6 miliard korun, díky čemuž má dnes vysoce kvalitní technologie, které zaručují bezvadný provoz. I díky tomu je BENZINA lídrem v kvalitě celého trhu.

Čerpací stanice ale navštěvují lidé zejména kvůli doplnění paliva. Stanice BENZINA plus chce oslovit i nejnáročnější řidiče vysoce kvalitním benzinem Verva 100, která díky svým vlastnostem výrazně zvyšuje výkon, prodlužuje životnost motoru a snižuje spotřebu. Motorový benzin Verva 100 už nabízí 50 čerpacích stanic a výsledky za první čtyři měsíce roku 2007 ukazují, že Verva 100 je pro motoristy atraktivnější než starší prémiové palivo BENZINY Blue Octans 99. Prodej benzinu Verva 100 v období od ledna do dubna letošního roku konkrétně dosáhl 261 000 litrů.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *