Komunikace

Ahold chce lépe komunikovat uvnitř společnosti

Společnost ET NETERA, přední český dodavatel e-business řešení, vytvořila a spustila pro společnost AHOLD Czech Republic, a.s. Intranet postavený na CMS (Content Management System) jNetPublish, který by měl výrazně zefektivnit a zjednodušit přístup a práci s informacemi uvnitř společnosti.

Nový intranet společnosti Ahold Czech Republic a.s. nahradil původní intranet, který také pocházel z dílny Et netera. Smyslem však nebylo pouze převléci původní Intranet do moderního hávu, ale vybudovat zcela nový systém s aplikacemi a novým obsahem, který by lépe odpovídal aktuálním interním komunikačním potřebám zákazníka s více než 14.500 zaměstnanci.

Co tedy nový Intranet umí?
Intranet funguje jako rozcestník na interní aplikace a každodenní informační zdroj zaměstnanců napříč celou společností. Obsahuje například: Fulltextové vyhledávání, adresář zaměstnanců, video a fotogalerie, diskuzní fóra. Každé oddělení má svou část intranetu, kterou si samo spravuje.

„Pro nás je důležité, že Intranet umí s lidmi pracovat, že je umí zaujmout. Náš telefonní seznam, který obsahuje i fotografie a informace o kolezích v oddělení, již po prvních 14 dnech lidé oceňují. Znamená pro ně seznámení se se svým okolím. Naše interní komunikace je tak více otevřená,“ říká Kateřina Lejčarová, Specialistka komunikace, koordinátora tohoto projektu.

„Intranet v budoucnosti bude hlavním zdrojem informací spojující prodejny, DC a centrálu. Zjednoduší tak naše postupy, lidé budou hledat všechny informace na jednom místě místo složitého vyhledávání v různých databází současného systému,“ doplňuje Kateřina Pecinová, manažerka interní komunikace. Intranet totiž zatím obsahuje vyhledávání, video-, foto- a logogalerie, všeobecné směrnice a diskusní fórum. Každé oddělení ale může informace za sebe doplňovat a vytvářet tak větší povědomí o jejich zodpovědnostech a projektech. Celý intranet zastřešuje komunikace strategie společnosti, kterou dosud bylo složitější představit díky rozmanité škále zaměstnanců společnosti.

„Nový intranet byl spuštěn nad jednotnou instalací CMS jNetPublish, čímž se podařilo docílit propojení všech elektronických komunikačních kanálů společnosti Ahold. V jednom prostředí jsou nyní uložena data pro externí komunikaci, tj. pro weby www.ahold.cz, www.ihypenova.cz a www.ialbert.cz, tak také pro interní komunikaci. Zefektivňuje a zjednodušuje to nyní komunikaci celé společnosti,“ řekl Pavel Novák, account manager společnosti Et netera a.s. Vývoj intranetu trval zhruba pět měsíců.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *