Komunikace

Nejlepší výroční zpráva ČR za rok 2006

Sdružení CZECH TOP 100 zveřejňuje výsledky žebříčku Nejlepší výroční zpráva ČR za rok 2006. Již tradičně své prvenství v kategorii Nejlepší výroční zpráva obhájila Skupina ČEZ. Na druhém místě se umístila společnost ŠKODA AUTO, která si od loňska polepšila o jednu příčku. Třetí pozici obsadila Pražská energetika, která si naopak od loňska o jednu příčku pohoršila. Dalšími umístěnými v TOP 10 byly společnosti Zentiva, Telefónica O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Komerční banka, Letiště Praha, Česká pojišťovna a PPF Banka.

„Každý rok se zvyšuje celková úroveň výročních zpráv. Společnosti si uvědomují velký význam kvalitních výročních zpráv, a proto se věnuje tomuto tématu ve společnostech mnohem větší zájem než doposud. Oproti již letité stabilizované skupině přihlášených máme letos i nováčky. Mezi ně patří např. Unipetrol, Cukrovary TTD nebo Nadace O2,“ uvedl Jan Struž, předseda Sdružení CZECH TOP 100 a dále pokračoval: „Pro umístění mezi špičkou (TOP 10 v celkovém pořadí) je jednoznačně nutná vysoká kvalita jak po obsahové, tak i po grafické stránce – polovina z 10 nejlepších výročních zpráv je mezi nejlepšími deseti nejen v kategorii Informační hodnota, ale i v kategorii Grafický design. Všech 10 nejlepších výročních zpráv se jak v kategorii Informační hodnota, tak v kategorii Grafický design umístilo do 20. místa.“

Vedle hlavního žebříčku jsou dále pak výroční zprávy vyhlašovány ve dvou kategoriích, a to Grafický design a Informační hodnota, dále pak v sedmi odvětvích (Energetika; Finanční instituce; Lehký průmysl; Nadace, asociace a jiné neziskové organizace; Obchod a služby; Stavebnictví a Těžký průmysl).

– POKRAČOVÁNÍ – – POKRAČOVÁNÍ – V kategorii Informační hodnota se na prvním místě umístila Pražská energetika a v kategorii Grafický design nejvíce zaujala porotce výroční zpráva Skupiny ČEZ.

Již druhým rokem se uděluje „Zvláštní cena KPMG ČR“. V letošním roce jej získalo Občanské sdružení Letní dům.

Vyhlášeny byly rovněž další zvláštní ceny – „Nejlepší Investor Relations na internetu“ získala Skupina ČEZ, ocenění za „Nejlepší výroční zprávu na CD“ porota udělila společnosti Burza cenných papírů Praha a cenu za „Nejlepší zprávu o společenské odpovědnosti firmy“ obdržela Skupina Czech Coal.

Výroční zprávy byly hodnoceny mezinárodní odbornou porotou, ve které zasedali analytici, grafici, fotografové, polygrafové atd. Hodnotil se celkový design, výtvarné pojetí, jazyková a stylistická správnost, kvalita tisku, celkové sloučení grafiky a textu, ale i nové nápady a promyšlenost.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *