Průmysl

První sériově vyráběný hybridní pohonný systém pro sportovní čluny

Dlouhodobá spolupráce mezi rakouskou firmou STEYR MOTORS (internetové stránky http://www.steyr-motors.com) a Frauscher Bootswerft (internetové stránky http://www.frauscherboats.com) nyní přinesla plody ve formě prvního, sériově vyráběného, hybridního pohonného systému pro sportovní čluny na světě. Produkt s názvem „Boot Düsseldorf“ bude představen v lednu 2008.

Rozsáhlé zkušenosti společnosti Frauscher s elektrickými a spalovacími motory, stejně jako osmdesát let praxe se stavbou člunů, budou pro společnost STEYR MOTORS významným přínosem a přispějí k dalšímu vývoji. Společnost STEYR MOTORS je velice dobře známa díky svým lehkým dieslovým motorům Marine, které mají nízké emise a elektronické ovládání motoru.

Hybridní řešení šetrné k životnímu prostředí otvírají novou kapitolu v historii pohonu sportovních člunů. Nejenže mají téměř nulové emise a nízké rychlosti pro manévrování v přístavech, tichý pohon pro provoz na vnitrozemských vodách a přírodních rezervacích, ale eliminují rovněž potřebu zvláštní generátorové jednotky pro další zařízení na palubě. Elektrický režim motoru s „nulovými emisemi“ umožňuje rychlost 5 uzlů s použitím pouze elektrického pohonu a přepnutí na spalovací motor pouhým pootočením klíčku v zapalování. Důmyslný mechanismus je pak pomocí elektrického pohonu „připraven“ a zajistí rychlejší akceleraci do plánované fáze se současným snížením spotřeby paliva a zlepšením reakcí a dynamiky.

Výrazně nižší náklady na údržbu a snazší servis díky bezkomutátorovému permanentnímu magnetickému generátoru jsou další nevyvratitelné argumenty pro tvrzení, že společnosti STEYR MOTORS a Frauscher Boats představí skutečnou technologickou novinku.

Společnost STEYR MOTORS zdokonalí ovládání pomocí řídícího systému Steyr Electronic Control Centre (SCC), který reguluje požadavky řidiče, a zajišťuje pohodlné monitorování všech provozních režimů. Unikátní konfigurace hybridního pohonu okamžitě umožní společnosti Frauscher vybavit své stylové sportovní čluny touto novinkou.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *