banner_left
banner_right
On-line

DPD otevřela ve Velké Británii historicky největší překladiště

Společnost DPD, lídr na světovém trhu zásilkových a expresních služeb B2B, otevřela ve Velké Británii překladiště, které při využití nejmodernějších technologií umožňuje roztřídit až 45 000 zásilek za hodinu. Do historicky největšího překladiště o velikosti až 16 fotbalových stadionů investovala skupina La Poste 56 milionů liber. Nové překladiště je schopné roztřídit až 500 000 zásilek za noc.

Největší překladiště společnosti DPD v Německu dosahují pouze pětinové kapacity birminghamského překladiště, kde v nepřetržitém provozu pracuje na 700 zaměstnanců. O jeho velikosti svědčí i skutečnost, že ve stejný okamžik může nakládat nebo vykládat zásilky až 200 přepravních vozů. Provoz překladiště, které zaujímá 2 700 m2, kontroluje 200 kamer. Kamerový systém zvyšuje bezpečnost a kvalitu třídění. Každá zásilka má vlastní čárový kód, který informuje o adrese doručení. Systém Track&Trace umožňuje prostřednictvím čárového kódu sledovat on-line pohyb každé zásilky. Zákazník může i několik měsíců zpětně prostřednictvím čárových kódů dohledat na internetu pohyb svých zásilek.

„Nové překladiště v anglickém Birminghamu převyšuje kapacitu českého překladiště DPD v Praze Modleticích až 14 krát. Vysoká poptávka po expresních zásilkových službách ve Velké Británii si vyžádala investici La Poste do významného rozšíření přepravních kapacit. Společnost DPD ve Velké Británii patří k lídrům trhu. Vedle tradiční expresní přepravy zásilek nabízí i řadu speciálních služeb (např. možnost interaktivní komunikace s příjemcem zásilky přes SMS),“ upřesňuje Daniel Mareš, ředitel DPD pro střední Evropu.

„Technologické řešení birminghamského překladiště umožňuje operativně reagovat na svážené a rozvážené objemy zásilek. Za plného provozu mohou flexibilně měnit směry svozových a rozvozových pásů i počty vstupních bran v rámci překladiště. V praxi to znamená možnost okamžité reakce na požadavky zákazníků. Díky plné automatizaci provozu se minimalizují rizika a zvyšuje kvalita třídění,“ vysvětluje Jan Stibůrek, provozní ředitel DPD CZ.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *