Průmysl

Prestižní ocenění „Stavba roku 2002“ pro HOCHTIEF VSB

Prestižním titulem „Stavba roku 2002“ byla odbornou porotou Svazu podnikatelů ve stavebnictví – ABF na 13.mezinárodním veletrhu FOR ARCH 2002 oceněna realizace projektu „Administrativní budova Hlavní správy ČEZ, a.s.“ generálního dodavatele HOCHTIEF VSB a.s.

Osmipatrová administrativní budova se nachází v ulici Duhová v Praze 4 – Michli a poskytuje celkem 6 500m kancelářské plochy pro cca 450 zaměstnanců. Zastavěná plocha činí 1258 m2, hlavní užitná plocha 4 981 m2, celkový obestavěný prostor 44 152 m2. Budova se skládá ze dvou křídel spojených šestipodlažním proskleným vstupním atriem a dvěma komunikačními věžemi. Těží ze synergie cíleně přizpůsobených prvků a dosahuje celkové optimalizace – ekonomické, technické a energetické.

Projekt budovy vznikl na základě soutěže vyhlášené v roce 1998, stavební práce byly zahájeny v listopadu 2000 a ukončeny v únoru 2002. Investory objektu jsou společnosti HOCHTIEF VSB a.s. a AB Michle s.r.o., hlavním dodavatelem HOCHTIEF VSB a.s. divize 3 o.z., Temelín. Generálním projektantem a architektem budovy byla di5 architekti inženýři s.r.o., Praha. Spolupráce špičkových profesionálů, použití moderních postupů a atmosféra otevřené komunikace daly vzniknout stavbě kombinující svěží architektonické prvky (mj. při realizaci variabilních velkoprostorových kanceláří) a energetickou úspornost (vedle klasické klimatizace bylo např. využito noční chlazení). Prostřednictvím nové budovy, která vyjadřuje hodnoty „přímosti“, „efektivity“ a „transparence“, upozorňuje uživatel stavby, společnost ČEZ, a.s., na své silné postavení a směr dalšího vývoje.

HOCHTIEF VSB a.s. patří k největším stavebním firmám v České republice. Je součástí skupiny HOCHTIEF, největší německé stavební společnosti a jedné z předních v Evropě. V posledních letech realizovala např. I. a II. výrobní blok Jaderné elektrárny Temelín, administrativní budovy Hlavní správy ČEZ, a.s. a Hadovka, Parking C letiště Praha – Ruzyně, Zábavní centrum a parking Černý Most, Regionální centrum T-Mobile Hradec Králové.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *