Průmysl

Verbatim jako první na trhu s certifikovanými médii LightScribe 8x DVD+R DL

Verbatim jako první na světě představil disky LightScribe® 8X DVD+R Double Layer (DL). Celý 8,5GB jednostranný disk lze při osmirychlostním vypalování, nejvyšší záznamové rychlosti na trhu, zaplnit během 15 minut.

Nová dvouvrstvá certifikovaná LightScribe média od Verbatimu jsou plně kompatibilní s vypalovacími a kopírovacími mechanikami s technologií LightScribe i nejnovějším softwarem od společnosti Hewlett-Packard (HP). Disky jsou na potištitelné straně vyráběné technologií LightScribe Media Version 1.2, která přináší vyšší kontrast pro fotografie, grafiku, obrázky i text. Doba potisku krátkého textu v hvězdicovitém uspořádání činí tři minuty a potisk celé plochy trvá 20 minut. Nové DVD+R DL disky od Verbatimu přinášejí kvalitní potisk „LightScribe direct-to-disc“ a jejich použití nevyžaduje žádné aktualizace softwaru či firmwaru.

Větší úložný prostor vyžadovaný digitálním obsahem – zejména HD videem – ale také množství internetového obsahu jsou hlavními důvody, proč jsou nutné stále větší kapacity. Se dvěma záznamovými vrstvami na jedné straně nová media Verbatim LightScribe 8X DVD+R DL téměř zdvojnásobují úložnou kapacitu DVD z 4,7 GB na 8,5 GB. Vyšší kapacita umožní podnikům, tvůrcům obsahu a spotřebitelům uložit až 3,5 hodiny videozáznamů v DVD kvalitě, okolo jedné hodiny HD Videa nebo 8,5 GB dat bez nutnosti otáčet disk. Vysoká kapacita a záznamová rychlost 8x, kterou tyto disky nabízejí, jsou ideální pro zálohování a archivaci dat.

Mnoho nejvýznamnějších výrobců optických mechanik dnes nabízí vypalovačky s vestavěnou technologií LightScribe Direct Disc Labeling. Díky kompatibilitě, která převyšuje běžný DVD+R DL standard, si uživatelé mohou být jisti, že nová LightScribe média od Verbatimu jsou kompatibilní s novými multiformátovými vypalovacími a kopírovacími mechanikami, které podporují technologii 8X DVD+R DL, i s většinou stolních DVD přehrávačů.

-red-

Čtěte také