Průmysl

HOCHTIEF VSB a.s.Českým Budějovicím: Zimní stadion a Domov důchodců

Přední česká stavební společnost HOCHTIEF VSB a.s. počátkem října dvakrát výrazně vstoupila do života Českých Budějovic. 1. 10. 2002 v jihočeské metropoli slavnostně zahájila rekonstrukci hotelu Máj na Domov důchodců a 4.10.2002 oficiálně předala k užívání čerstvě zrekonstruovaný českobudějovický zimní stadion – Budvar arénu.

Hotel Máj, umístěný na stejnojmenném sídlišti, zrekonstruuje HOCHTIEF VSB a.s. na Domov důchodců na základě vítězství ve výběrovém řízení. Během jednoho roku by mělo město získat 125 nových seniorských lůžek. Při slavnostním zahájení rekonstrukce 1.10. generální ředitel HOCHTIEF VSB a.s. ing. Václav Matyáš a primátor Českých Budějovic RNDr. Miroslav Tetter shodně vyjádřili názor, že nové zaměření objektu definitivně odstraní problémy obyvatel okolních domů s nadměrnou hlučností. M. Tetter zdůraznil, že Domov důchodců bude díky optimálnímu situování snadno přístupný pro zásobování, lékařskou péči i běžné návštěvy. Senioři, kterých přibývá i na sídlišti Máj, navíc nebudou odtrženi od zbytku města. „Věřím, že v rekonstruovaném objektu senioři získají klidné přístaviště,“ uvedl ing. Václav Matyáš. Autorem projektu Domova důchodců je ing. arch. Zdeněk Šimeček, realizovat jej bude HOCHTIEF VSB a.s. divize 1 o.z.. Hodnota rekonstrukce je odhadována na 132 mil korun.

4.10. 2002 HOCHTIEF VSB a.s. předala městu, hokejovému klubu a sportovní veřejnosti k užívání nově zrekonstruovaný Zimní stadión – Budvar arénu s kapacitou více než 6000 diváků. Rekonstrukce, kterou podle projektu ing. arch. Pavla Hraby realizovala HOCHTIEF VSB a.s. divize 1 o.z., byla letos v srpnu těžce zkomplikovaná povodněmi. Po prvních dvou dnech záplav dosahovala voda na ledové ploše 1,9 m vysoko. Rekonstrukce byla zahájena v říjnu r. 2000 s termínem dokončení k 30.8.2002. Kvůli povodním byl termín kolaudace posunut na konec listopadu, nicméně se podařilo jej o téměř dva měsíce zkrátit. Celkové náklady na rekonstrukci činily 273 mil. Kč. První diváky zimní stadion přivítal 4.10. při extraligovém hokejovém zápase Českých Budějovic s Plzní.

Dodavatel stavby patří k největším stavebním firmám v ČR. Je součástí skupiny HOCHTIEF, největší německé stavební společnosti a jedné z předních v Evropě. Zajišťuje komplexní dodávky bytových, občansko-administrativních, průmyslových, energetických, vodohospodářských, ekologických, liniových a dopravních staveb ve všech regionech ČR. V posledních letech realizovala mj. výstavbu výrobních bloků Jaderné elektrárny Temelín, administrativní budovu Hlavní správy ČEZ v Praze (Stavba roku 2002), Parking C Praha – Ruzyně, Zábavní centrum a parking Černý Most nebo Regionální centrum T-Mobile Hradec Králové.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *