Knihy

Trading strategie – Moderní styl obchodování na burze

Kniha profesionálního tradera Romana Dvořáka (team czechwealth.cz) čtenáře zorientuje v obchodování takzvaných trading strategií. Jedná se o obchodní strategie založené na automatizovaném počítačovém sledování opakujících se situací na mnoha různých trzích a vyhledávání vhodných obchodních příležitostí. To vše s pomocí dobře propracovaného softwarového programu. Součástí knihy je přehled různých trading strategií nabízených na trhu, rozbor proč některé fungují a jiné méně, odkazy na webové poskytovatele i brokery. Na rozdíl od dlouhodobých investorů kteří obchodují spíše pomocí diskrečních nesnadno naprogramovatelných dlouhodobých strategií se tzv. tradeři orientují pouze na několikadenní, jednodenní nebo kratší obchody, obecně na menší pohyby trhu.

Publikace přináší dále přehled vhodných trhů, především popis ETF, relativně nového rychle rostoucího nástroje obchodování. Rozebírá také psychologii obchodování, dodržování zvolených strategií a udržování poměru zisku a rizika. Je zde i kapitola rozebírající současnou krizi na trhu. Podrobně je popsána volba trhu, časování vstupu a výstupu a volba časového rámce obchodu, dále rozlišení trendového a oscilujícího trhu. Část je věnována obchodnímu plánu a konkrétní ukázce tzv. pattern – opakujících se formací vývoje trhu a z nich plynoucích obchodních příkazů. Jsou posány postupy, jak pracovat s výsledky strategií zjištěných na minulých datech z trhu a způsoby jejich zpětného testování.

V závěru knihy lze nalézt jako bonus Příručku efektivního používání analytického softwaru Trade Navigator Platinum.

Knihu lze doporučit především pro zájemce o každodenní aktivní sofistikované obchodování ale i pro dlouhodobé investory. Mohou zde získat přehled o této oblasti, informaci o používaných pojmech a inspiraci pro aktivní obchodování v období robustních změn v globální ekonomice.

Mirek Pokorný

Kniha vyšla v nakladatelství Computer Press.

Trading strategie – Moderní styl obchodování na burze
Roman Dvořák, Ludvík Turek
brožovaná vazba
formát knihy: 167 mm x 225
144 stran černobílých
Datum vydání: listopad 2008
Prodejní kód: KE0520
ISBN: 978-80-251-2240-2
EAN: 978-80-251-2240-2

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *