Průmysl

Světové prvenství LG – videohodinky naživo se Stevem Balmerem

Společnost LG poprvé naživo předvedla, jak fungují videohodinky LG GD910. Premiérový videohovor před zraky novinářů a odborné veřejnosti spolu vedli Chang Ma z LG se Stevem Balmerem z Microsoftu. Stalo se tak během tiskové konference LG na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Společnost LG je třetím největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Mobilohodinky LG GD910 si lidé mohli prohlédnout již na lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas, kde byly vystaveny. Teprve nyní LG předvedlo, jak tento přístroj funguje ve skutečnosti. Designové videohodinky LG s celodotykovou obrazovkou jsou vybavené kamerou, reproduktorem a mikrofonem. Tvář volaného se objeví na displeji o úhlopříčce 3,6 centimentru. Na zařízení lze zároveň pohodlně psát textové zprávy v režimu známém z celodotykových mobilních telefonů LG.

„To, čím lidé dřív byli okouzleni ve špionážních nebo sci-fi filmech, bude v nejbližších měsících možné koupit v obchodech,” uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel české pobočky LG. Rotvrdil také, že firma chce pokračovat ve vývoji obdobných produktů, kterými vytváří nové trendy v segmentu mobilních komunikací. Je to díky použitým materiálům a propracovaným detailům.

Výsledkem je nejen stylový design, ale také komfortní nošení a intuitivní ovládání. Celodotykový displej je krytý sklem se zvýšenou odolnosti, to všem v kovovém a zároveň tenkém (13,9 mm) pouzdře. Mobilohodinky LG GD910 podporují technologii 3G HSDPA (7,2 Mbps) pro vysokorychlostní práci s daty, a to zejména pro plynulý přenos obrazu a zvuku při videohovorech. Mezi další funkce patří rozpoznávání hlasu, plnohodnotné psaní a ovládání textových zpráv či běžné hlasové hovory. Přístroji nechybí MP3 přehrávač, rozsáhlý adresář nebo pokročilý organizér. Připojit lze Bluetooth zařízení.

Za osobním zapojením Steva Balmera z Microsoftu do premiéry LG GD910 lze hledat úzkou spolupráci mezi oběma firmami, kterou oznámily v loňském roce. První výsledkem této strategické kooperace je smartphone LG GM730, představený také na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Jako první na světě nabídne operační systém Windows Mobile 6.5. Na vývoji GD910 se společnost Mobilohodinky s videohovory LG GD910 se začnou prodávat v průběhu letošního roku, s největší pravděpodobností také v Česku a na Slovensku.

-red-

Čtěte také