On-line

Bezpečnější internetové nákupy díky DNSSEC

On-line nákupy na www.kosmas.cz, jednom z největších internetových knihkupectví v České republice, jsou nyní bezpečnější. Internetová doména společnosti Kosmas je totiž od dnešního dne zabezpečena technologií DNSSEC. Ta chrání před zneužitím údajů v systému doménových jmen (DNS) a následnému podvrhování či falšování internetových stránek. O ochranu technologií DNSSEC by měli usilovat všichni poskytovatelé internetových služeb, kteří mají zájem o co největší zabezpečení svých dat.

„Uvědomujeme si, že je bezpečnost, obzvlášť při on-line obchodování, velice důležitá. Proto jsme se rozhodli pro zavedení technologie DNSSEC pro naši klíčovou doménu. Díky této službě se výrazně sníží riziko odcizení hesel a čísel kreditních karet při on-line nakupování.“ říká Jan Vávra, správce infrastruktury ve společnosti Kosmas. „Zavedení DNSSEC pro doménu Kosmas.cz nebylo nijak složité ani časově náročné. Díky našemu registrátorovi, společnosti Active 24, jenž tuto službu nabízí svým zákazníkům, došlo k zavedení DNSSEC během velice krátké doby.“

Sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ, spustilo DNSSEC do komerčního provozu loni v září. V tuto chvíli chrání DNSSEC v České republice 623 domén.

„Zavedení DNSSEC je důležité pro všechny, kteří se na internetu pohybují, v první řadě ale pro poskytovatele internetových služeb a koncové uživatele. Společnost Kosmas je jedním z prvních poskytovatelů, která takto své zákazníky chrání. Ti tuto službu jistě ocení. Teď totiž mohou skutečně věřit tomu, komu po internetu posílají své peníze za objednané zboží,“ říká Ondřej Flip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „V případě koncových uživatelů je důležité, aby tuto technologii podporovali jejich poskytovatelé připojení k síti. Po nich by uživatelé měli požadovat zavedení DNSSEC. Jestli jsou nebo nejsou jednotliví uživatelé chráněni při přístupu na internet, poznají všichni zájemci v testu na našich stránkách.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *