Marketing

B2B informace zdarma?

Odeslat svůj požadavek najednou několika firmám z různých států Evropy jedním kliknutím myši, uložit a vytisknout seznam adres přímo z internetu, archivovat a spravovat odeslané poptávky, spravovat svou vlastní databázi oblíbených internetových odkazů a samozřejmě vyhledat potenciální dodavatele výrobků a služeb – to vše a další zajímavé služby nabízí internetový B2B portál WLW (Wer liefert was?, Kdo co dodává?) bez jakýchkoli poplatků.

Internetový B2B systém WLW vznikl v roce 1995 jako nástupce CD-ROMů a knih s myšlenkou pomoci nákupčím jednoduše a rychle nalézt výrobce nebo dodavatele požadovaných výrobků či služeb. V současné době získávají uživatelé WLW z celého světa informace o více než 410.000 firmách typu business-to-business z 15 evropských států v 11 světových jazycích. Produkty těchto společností jsou rozděleny do více než 46.000 skupin výrobků a služeb. Uživatelé nehledají potenciální dodavatele podle oboru činnosti, ale právě podle konkrétního požadovaného výrobku nebo služby. Následně pak mají možnost oslovit tyto nalezené výrobce a dodavatele přímo z internetu prostřednictvím služby WLW-Market. Předností systému je, že veškeré operace zde mohou provádět všichni uživatelé internetu bez omezení zdarma.

Služba WLW-Market slouží k odesílání poptávek uživatelů firmám, které se ve WLW prezentují. Nákupčí mohou odeslat svůj požadavek ohledně ceny výrobků, jeho množství na skladě, termínu dodání nebo zaslání kompletního katalogu i několika firmám najednou jak z jednoho, tak i více vybraných států.

Pro uživatele, kteří v systému WLW pracují častěji, je zde personalizovaný prostor myWLW. Po bezplatné registraci je možné v rámci této služby využívat další funkce WLW, jako je ukládání a tisk seznamu adres přímo z internetu, správa archivu odeslaných poptávek, aj.

Čtěte také