Služby

Společnost DPD zahájila provoz v Indii

Zásilkové služby společnosti DPD jsou nyní dostupné i v Indii. Joint venture DPD Continental, kterou založila společnost GeoPost jako většinový vlastník DPD a její partnerská společnost v Indii Continental Air Express, umožnila mezinárodnímu poskytovateli mezinárodních balíkových a expresních služeb DPD rozšířit svou přepravní síť na indický subkontinent.

Nedávno schválená joint venture bude mít svou centrálu v hlavním městě Indie Dillí a nabídku svých služeb zahájí v hlavních obchodních centrech země. Navíc bude služba, která je k dispozici v Dillí a Bombaji, od konce roku dostupná také v Bangalúru, Čennaji a Kalkatě. DPD již dříve v rámci svých celosvětových aliancí nabízelo své přepravní služby do Indie.

„DPD má nyní přímé zastoupení na stále se rozrůstajícím indickém trhu, na kterém budeme schopni své portfolio služeb krok za krokem rozšiřovat. Tím, že zřídíme zásilkovou službu DPD na indickém subkontinentu, nastavíme vysoká měřítka kvality na indickém trhu. Zákazníkům v Evropě tak nabídneme přístup na indický trh, který bude podporován spolehlivými jakostními normami DPD,“ vysvětluje Arnold Schroven, výkonný ředitel DPD.

GeoPost, expresní a zásilková holdingová společnost francouzského La Poste a většinový akciový vlastník DPD, vlastní 60 procentní podíl v tomto společném podniku. Vlastníkem zbylých 40 procent je Continental Carriers Group, kterou vlastní rodina Vohraových z Indie. Výkonným ředitelem DPD Continental Pvt. Ltd. bude indický manažer Gautam Nath, který má více než dvacetiletou zkušenost v managementu v indickém přepravním a logistickém průmyslu. Zpočátku se tato společnost bude soustředit na export a import balíkových zásilek.

„Díky DPD Continental máme s naší službou přímé zastoupení ve čtvrté zemi BRICS. Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika (BRICS) jsou považovány za země s největším růstovým potenciálem na světě. Po Rusku, Číně a Jižní Africe nám tato joint venture s naším zdatným partnerem v Indii zajišťuje přítomnost na jednom z nejvýznamnějších světových trhů,“ připomíná Wolfgang Lehmacher, který je na generálním ředitelství GeoPost zodpovědný za expanzi na mezinárodní trhy a který položil základy pro vznik joint venture v Indii.

-red-

Čtěte také