Prodej

Spotřebitelé při nákupu každodenních potřeb preferují debetní karty

Asociace Visa Europe, provozující přední evropský platební systém, zaznamenala v Evropě ve druhém čtvrtletí roku 2009 v porovnání se stejným obdobím v roce 2008 14procentní růst v množství transakcí provedených prostřednictvím Visa platebních karet. Stále preferovanější jsou platby debetními kartami, u nichž byl zaznamenán nárůst v provedených transakcích o celých 19 procent.

„Z našich nových výsledků je zřetelné, že spotřebitelé při svých platbách místo hotovosti stále častěji používají debetní karty, a to zejména při nákupu zboží každodenní potřeby a financování aktivit pro volný čas,“ uvádí Dr. Steve Perry, obchodní ředitel asociace Visa Europe.

Asociace Visa Europe zaznamenala od 1. dubna do 30. června celkem 1,75 miliard transakcí, z nichž 1,33 miliard bylo provedeno prostřednictvím debetních karet. Přitom ve stejném čtvrtletí roku 2008 dosáhla asociace celkově 1,53 miliard transakcí, 1,11 miliard za využití debetních karet.

Nejvyšší procentuální navýšení zaznamenala asociace Visa Europe v počtu transakcí uskutečněných v restauracích, kde jejich počet vzrostl o 20 procent, u debetních karet pak o 28 procent. Počet transakcí provedených v barech zaznamenal celkový nárůst 16 procent a 24procentní růst u plateb debetními kartami. V supermarketech a ostatních obchodech s potravinami se zvýšil celkový počet transakcí provedený platebními kartami o 18 procent. V případě debetních karet se jednalo o nárůst o 21 procent.

Ecommerce (elektronické obchodování) i nadále výrazně rostlo a 27procentní navýšení jasně ukazuje, že online obchodníci mají na trhu v porovnání s ostatními významný podíl. Nárůst útrat provedených prostřednictvím debetních karet v druhém čtvrtletí tohoto roku odpovídal 34 procentům.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *