Výzkum trhu

Češi nemají problém se změnou původního oboru zaměstnání

Z výsledků posledních anket na pracovním portále Monster.cz je mimo jiné patrné, že Češi v současnosti nelpí na svém aktuálním pracovním oboru a nemají problém s jeho případnou změnou. Jedním z hlavních důvodů je aktuální situace na pracovním trhu, kdy mnoho lidí v důsledku recese hospodářství trpí obavami spojenými se ztrátou zaměstnání a registruje pokles nabídky volných pracovních míst v některých oborech.

V první červencové anketě návštěvníci pracovního portálu Monster.cz odpovídali na otázku: Vzali byste práci v jiném oboru?

Z celkového počtu 591 hlasujících odpovědělo 45 % – ano, stejně jsem chtěl změnit svou kariéru. 21 % respondentů uvedlo, že by zaměstnání v jiném oboru přijali, protože jejich aktuální pracovní obor je zasažen ekonomickou krizí. 23 % hlasujících uvedlo, že by zaměstnání v jiném oboru přijali, protože potřebují vzít první práci, která jim bude nabídnuta. Pouze 11 % respondentů uvedlo, že v současnosti nezvažují přijmout nabídku práce v jiném oboru.

Druhá anketa se v červenci zaměřovala na skutečnost, zda mají lidé představu o své budoucí kariéře. Návštěvníci pracovního portálu Monster.cz odpovídali na otázku: Máte přesně vytyčený kariérní cíl?

53 % z celkového počtu 412 hlasujících odpovědělo, že svůj kariérní cíl má přesně vytyčený. Téměř shodná část, a to 47 % respondentů uvedlo, že svůj kariérní cíl vytyčený přesně nemá.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *