On-line

Litva má nový server inspirovaný českým portálem Na volné noze

Litevská firma Itema spustila nový katalog nezávislých profesionálů podle vzoru českého portálu Na volné noze. Web se jmenuje Dirba Laisvai, má adresu www.dirbalaisvai.lt a své služby již na něm prezentuje na 40 profesionálů z různých oborů.

Vzhled serveru volně rozvíjí koncept české předlohy www.navolnenoze.cz – oproti ní je ale jednodušší, neobsahuje blog a klade maximální důraz na katalog. Spolumajitel firmy Itema Ignas Rubežius a manažerka projektu Ilma Nausedaite byli sice v Česku na krátké návštěvě spojené s konzultací, jinak je ovšem litevský server jejich vlastním dílem.

Litva je členem EU a má jen něco málo přes 3 miliony obyvatel, z nichž asi šestina žije a pracuje v hlavním městě Vilniusu. Provozovatelé serveru Dirba Laisvai se proto rozhodli oslovit přednostně špičkové, vyhlášené nezávislé profesionály. Jejich přítomnost v katalogu by měla podpořit známost celého projektu, který je první svého druhu v Litvě.

Podle Ilmy Nausedaite jsou reakce veřejnosti velmi pozitivní: „Všichni jsou nadšení a říkají, že Litva takový projekt potřebovala už hodně dlouho. Nyní jej konečně máme. Novinka se rychle šíří přes Facebook, Twitter a LinkedIn. Hned první den jsme zaznamenali přes 500 návštěv a několik objednávek. Sociální sítě chceme hlavně zpočátku používat pro komunikaci se zákazníky a celou nezávislou komunitou. Kromě toho budeme rozesílat každý měsíc novinky emailem všem našim uživatelům.“

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *