Služby

Europcar testuje BMW

Už v příštím roce by mohli mít tuzemští zájemci možnost půjčit si vozy značky BMW v autopůjčovně. Europcar, jeden z největších světových poskytovatelů těchto služeb, totiž testuje zájem zákazníků o luxusní bavorské automobily. Pokud bude ohlas zákazníků pozitivní, nabídne je v příštím roce jako jediný v České republice k běžnému zapůjčení. Díky husté síti poboček tak zpřístupní tyto vozy i zákazníkům, kteří nemíní investovat do jejich nákupu.

Mohlo by se zdát, že doba, kdy se teprve pomalu začínáme zotavovat z hospodářské krize, dražším automobilům nepřeje. Ale jak upozorňují marketingoví odborníci, právě v časech všeobecné nejistoty a nedůvěry by měli manažeři a obchodní pracovníci ještě více dávat najevo solidnost a úroveň. Obchodní partnery spíše osloví důkaz, že jejich dodavateli se daří dobře, než viditelné známky úsporných opatření. Naštěstí není nutné, aby firmy kupovaly drahé vozy, které pak využijí jen několikrát za měsíc a po zbytek doby budou zahálet. Vůz je možno si půjčit, a to na libovolnou dobu, od jednoho dne až po několik měsíců, přičemž dlouhodobější klienti obvykle dostávají výhodnější podmínky.

Vedle autopůjčoven, které lákají zákazníky na nízké ceny, existují na českém trhu i firmy, zaměřující se naopak na kvalitu a vysokou úroveň vozového parku. Například Europcar deklaruje, že nemá vozy starší šesti měsíců a nabízí pouze poslední modely. Klienti si tak mohou být jisti, že je zapůjčený automobil nejen dopraví do cíle, ale také je zde bude dostatečně reprezentovat.

„Europcar je ve světě vnímán jako prémiová značka, proto chceme i v České republice zvyšovat její hodnotu,“ říká k tomu marketingový manažer společnosti Jiří Houser. „Ve spolupráci s bavorskou automobilkou jsme na testování nasadili 58 vozů, které přednostně nabízíme našim stálým zákazníkům. Pokud bude o BMW zájem, zvážíme jejich nasazení v příštím roce.“

Klienti půjčovny se tak mohou těšit třeba na BMW řady 1 v naftové i benzínové variantě, nebo na sportovní roadster Z4 sDrive. Europcar plánuje, že testy ukončí v únoru 2010 a na základě jejich vyhodnocení pak zváží zařazení automobilů do svého vozového parku.. V případě kladného rozhodnutí tak bude Europcar jediný mezi velkými půjčovnami, kdo vozy BMW nabídne k běžnému zapůjčení.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *