Průmysl

Et netera ve finále soutěže Vodafone Firma roku 2009

Společnost Et netera se v konkurenci více než 3500 firem a živnostníků jako jediná softwarová společnost probojovala mezi 14 nejlepších českých firem do finálového kola prestižní soutěže Vodafone Firma roku 2009, kde obsadila 6. místo. O pořadí jednotlivých firem ve finále rozhodla odborná porota složená z marketingových odborníků, ekonomických novinářů, zástupců státní správy s gescí za rozvoj podnikání, zástupců partnerů, Hospodářské komory, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a krajských úřadů.

„Těžištěm našeho podnikání není touha být nejlepší za každou cenu, ale především snaha určit správnou cestu, kterou se vydat. Mít radost z toho, co děláme a jak to děláme. Úspěch se pak dostaví sám. Je to jako kruh – skvělé výsledky totiž odvádí především spokojení lidé, kteří vidí ve své práci smysl. A protože ta zaujímá značnou část našich životů, chceme, abychom se my i naši zaměstnanci v práci cítili pohodlně a jako součást „rodiny“, což se odráží nejen v podobě pozitivních hospodářských výsledků, ale především v celkové atmosféře a firemní kultuře,“ uvedl Martin Černohorský, výkonný ředitel společnosti Et netera a.s.

Právě touto pověstnou „vlastní cestou“ si Et netera vysloužila uznání nejen klientů, ale i konkurentů v oboru. Odborná porota hodnotila kromě ekonomických ukazatelů, které mapují hospodářskou situaci podniku, také její působení navenek, přínos oboru a další kritéria. U Et netery ocenila především cesty, kterými se k úspěchu v oboru dopracovala – kdy se doslova z malé „obývákové kyber-firmy“ dokázala během 13 let existence přetavit v lídra oboru.

„Přestože jsme nakonec celkově nezvítězili, považujeme za úspěch už výhru v regionálním pražském kole a postup do samotného finále této prestižní soutěže. Sice pro nás nikdy nebylo měřítkem úspěchu nebo hlavním cílem umístění v podobných kláních a osobně považujeme naše „dítě“ jménem Et netera za „firmu roku“ již od jejího „narození“, ale velmi nás těší, že náš přístup a způsob práce, kterým se snažíme společnost vést a rozvíjet, se dočkal ohlasu odborné veřejnosti a je pozitivně hodnocen i zástupci z ostatních oborů. Ještě větší radost však budeme mít, pokud díky tomu dokážeme inspirovat mladé lidi k podnikání a samotné podnikatele k odvaze dělat věci po svém,“ dodávají zakladatelé firmy, Václav Bittner a Martin Holečko.

Letošní ročník soutěží Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2009 a Zlaté stránky Živnostník roku 2009 byl završen čtvrtečním vyhlášením vítězů celorepublikového finále v jednotlivých kategoriích, které v přímém přenosu odvysílal kanál ČT24.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *