Průmysl

Zahájení výroby modelu smart fortwo electric drive v závodě Hambach

Daimler AG zahájil v lotrinském závodě Hambach výrobu vozu smart fortwo electric drive (ed). Aby bylo možné získat co nejširší odezvu na jízdu elektromobilem v běžném provozu, je prvních 1000 kusů v rámci různých projektů mobility určeno nejprve do vybraných evropských metropolí a do USA.

Marc Langenbrinck, ředitel ve vedení značky smart říká: „Sériová výroba modelu smart fortwo ed znamená pro závod v Hambachu nejen jeho novou epochu; smart fortwo tím zdůrazňuje svojí průkopnickou roli na cestě k lokálně bezemisní individuální mobilitě v metropolích a globálních příměstských oblastech. Inovativní elektrický pohon prostřednictvím akumulátorů dělá z modelu smart fortwo ed ideální automobil pro městský provoz. Optimálně spojuje požadavky řešící ochranu životního prostředí s radostí z jízdy.“

Nově do výroby zavedený smart fortwo electric drive druhé generace je vybavený lithium-ionovými akumulátory. Od roku 2012 bude tento elektromobil vyráběn jako běžná součást modelové nabídky značky smart a na trh se dostane prostřednictvím její obchodní sítě.

-red-

Čtěte také