Finance

Společnost Renault leasing se mění na RCI Financial

Od začátku roku 2010 nabízí společnost Renault Leasing své služby klientům pod novým názvem RCI Financial Services. Zároveň se změnou názvu rozšiřuje společnost svoji činnost o poskytování značkového financování pro vozy Nissan, které se tak vedle financování značek Renault a Dacia stává již třetím značkovým financováním v nabídce společnosti. Za více než 10 let své činnosti má RCI Financial Services ve svém portfoliu 62 tisíc smluv, z toho 25 tisíc tvoří aktivní smlouvy.

Společnost Renault Leasing, respektive nově RCI Financial Services, byla založena 1. ledna 1999 jako společný podnik UniCredit Leasing CZ, a.s. (dříve CAC LEASING, a.s.) a francouzské RCI Banque S.A. (100% součást skupiny Groupe RENAULT S.A.). Každý ze společníků vlastní podíl ve výši 50 %. RCI Financial Services, jako dceřiná společnost jedné z největších leasingových společností na českém trhu, nabízí své služby prostřednictvím sítě autorizovaných dealerů Renault a Dacia a 9 poboček po celé České republice.

„Koncept značkového financování nám umožňuje poskytnout společným klientům výhodnější podmínky financování a rychlé uzavření smlouvy. Součástí spolupráce je rovněž program financování dealerské sítě, který spolupracujícím obchodníkům pomáhá uspět v dnešní silné konkurenci prodejců automobilů,“ představuje výhody tohoto obchodního modelu Jaroslav Jaroměřský, výkonný ředitel UniCredit Leasing.

Značkové financování RCI Financial Services zahrnuje celkem tři produktové řady – Renault Finance, Dacia Finance a nově od začátku roku 2010 Nissan Finance. Podle Jean-Jacques Thiberta, jednatele RCI Financial Services, úspěšnost nabídky RCI Financial Services potvrzuje vysoký podíl na financování vozů značky Renault a Dacia. V roce 2009 se značkové financování na celkovém prodeji těchto vozů v České republice podílelo ze 42 %, což představuje jeden z nejlepších výsledků na českém trhu financování automobilů.

„Celosvětově patří značka Nissan do skupiny Aliance Renault-Nissan, jejíž dceřinou společností zaměřující se na financování pro koncové klienty a dealerskou síť je právě RCI Banque, proto jsme se k tomuto kroku rozhodli i v České republice. Od rozšíření nabídky o značkové financování Nissan Finance si slibujeme zvýšení atraktivity naší nabídky jak pro koncové zákazníky, tak dealery, a zároveň to pro nás představuje závazek udržení vysokého standardu námi nabízených služeb,“ upřesnil k rozšíření nabídky Jean-Jacques Thibert.

Nabídka RCI Financial Services odráží 10 let zkušeností s financováním automobilů a zahrnuje kompletní řadu finančních produktů – úvěr, finanční i operativní leasing a také výhodné sazby povinného ručení nebo havarijního pojištění a různá doplňková pojištění jako například GAP nebo pojištění schopnosti splácet.

Od založení společnosti v roce 1999 do konce roku 2009 má společnost ve svém portfoliu 62 tisíc smluv, z čehož 25 tisíc tvoří smlouvy aktivní. V pořizovacích cenách tak společnost profinancovala 22 mld. korun.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *