Průmysl

Na WATENVI přijedou Chorvaté, pokračují v projektu Jadran

Početnou obchodní misi chorvatských odborníků očekávají organizátoři Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu Watenvi, který se bude konat na brněnském výstavišti ve dnech 25. – 27. května 2010.
Chorvatsko intenzivně pokračuje v realizaci Projektu Jadran. Jde o největší infrastrukturální projekt v této zemi, jenž zahrnuje výstavbu čističek odpadních vod, podmořských výpustí a kanalizačních soustav ve více než desítce měst na pobřeží Jadranu. V letech 2009 až 2012 Chorvatsko hodlá do těchto staveb investovat 120 milionů eur. Zatímco například v České republice je odkanalizováno a vyčištěno přes 80 procent měst a obcí, v Chorvatsku je to pouze asi deset procent.

„I pro letošní ročník veletrhu se nám podařilo dohodnout, že z Chorvatska na veletrh do Brna přijede ještě početnější obchodní mise odborníků než v roce 2009,“ uvedl člen delegace Michal Polášek, obchodní manažer veletrhu Watenvi. Zástupci Veletrhů Brno, a.s., se účastnili začátkem listopadu spolu s deseti českými firmami odborné vodohospodářské konference v chorvatském Svetem Martinu na Muri. Pořádalo ji Ministerstvo lesů a vod Chorvatska ve spolupráci s CzechTradem a českým obchodním radou v Chorvatsku. Konference se zúčastnilo na 500 odborníků.

Business Point 2010 podpoří mezinárodní obchody
Již nyní jsou na veletrh Watenvi přihlášeny také firmy z Tchai-wanu, a to především z oborů čištění odpadních vod a úprava vody. Cílem jejich veletržní účasti je získání nových obchodních kontaktů a proniknout na trhy východní Evropy. Pro velký zájem v minulém ročníku se i letos uskuteční Business Point. Základem projektu jsou předem rezervované a dohodnuté schůzky, jež slouží k výměně zkušeností i k navázání nových obchodních kontaktů. Jedná se o obchodní mise odborníků s rozhodovacími pravomocemi zejména ze států, které ještě čekají významné investice do vodního hospodářství, vodní a odpadové infrastruktury a ochrany životního prostředí. V minulém ročníku se podařilo přilákat obchodní delegace ze zemí východní Evropy, které jsou potenciálním trhem pro tuzemské firmy, například z Rumunska, Bulharska, Polska nebo Chorvatska. Projektu se také zúčastnily delegace z Francie, Španělska a Itálie. Šlo o představitele vodohospodářských oborů a státní správy, kteří zodpovídají za ekologii, vodohospodářství a protipovodňovou ochranu.

Tradiční vystavovatelé už potvrdili svoji účast
K účasti na veletrhu Watenvi se již přihlásila řada tradičních vystavovatelů, například FONTANA R, HAWLE ARMATURY, HOBAS CZ, Jihomoravská armaturka spol. s r.o., KSB – PUMPY + ARMATURY, LK Pumpservice, ONDEO Services CZ, REHAU, Siemens, VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, VODKA Litoměřice, WILO Praha a další.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *