Průmysl

Společnosti IFS a Atos Origin společně pro metalurgický průmysl

Společnost IFS a Atos Origin se domluvily na další důležité fázi v rámci své celosvětové spolupráce. Základem spolupráce, která začala v roce 2000, jsou výrobní řešení. Společně vyvíjené řešení umožňuje snižovat náklady díky lepšímu plánování, optimalizaci a realizaci dodavatelského řetězce v metalurgickém průmyslu.

Společnost IFS a Atos Origin očekává v roce 2003 společné aktivity v oblasti prodeje a implementace v hodnotě více než 10 mil. Euro. Společnosti také zahájí program, na základě kterého bude stávajícím zákazníkům nabízena inovace využívaných řešení.

“Naše řešení zaplní závažnou mezeru na trhu s ohledem na dodavatelský řetězec pro průmysl výroby polotovarů. Poskytujeme řešení na tomto trhu od roku 1983, díky čemuž máme široké zkušenosti a průmyslové know-how pro nejmodernější řešení, které jsme vyvinuli pro konkrétní potřeby metalurgického průmyslu. Odhadujeme, že hodnota trhu v nejbližších 5 letech je více než 500 mil. Euro.”, řekl Helmut Eifert, zodpovědný za segment trhu ve společnosti Atos Origin (Německo).

Možnost úspory díky lepšímu plánování, optimalizaci a realizaci dodavatelského řetězce (například od dodavatele surovin po koncového uživatele) v metalurgickém průmyslu je velká. Společné řešení pro metalurgický průmysl společnosti IFS a Atos Origin staví na úspěchu společnosti Atos Origin například u zákazníků Thyssen-Krupp-Stahl, Alcan a Wuppermann, kteří již část tohoto řešení využívají, a bude hrát klíčovou úlohu při realizaci možností úspor. Prostřednictvím sady aplikací specifických pro danou oblast průmyslu získá řešení významný podíl na trhu. Řešení pro metalurgický průmysl je založeno na základních komponentách řešení IFS Aplikací a Atos Origin Planning & Optimization a kombinuje v sobě ty nejlepší funkce nabízené oběma společnostmi. Společnost Atos Origin přidává do nejúspěšnějších podnikových aplikací IFS na bázi komponent softwarové nástroje pro plánování a optimalizaci specifické pro danou oblast průmyslu.

Jedním ze základních kamenů nabídky je komponenta IFS Výroba – vyzkoušené řešení, které efektivně podporuje celý proces od plánování poptávky a zpracování zákaznických objednávek po dodávky a fakturaci zboží. Pro metalurgický průmysl je charakteristický velký objem kapitálu s jasným zaměřením na zvýšenou disponibilitu a snižování nákladů. Velmi důležitým cílem je zvýšení využití výrobních prostředků a snížení prostojů díky lepší integraci plánování a optimalizace údržby v procesech správy dodavatelského řetězce. Řešení IFS pro správu životního cyklu majetku poskytuje velmi dobrou podporu pro návrh závodu, plánování preventivní údržby, plánování pracovních objednávek, nákup a správu skladu.

„Jedinečná architektura řešení IFS na bázi komponent nám umožnila rychle integrovat naše řešení s IFS Aplikacemi. Řešení IFS poskytuje otevřenost, rozšiřovatelnost a moderní technologii portálu a integrace vyžadované k poskytování finančně nenáročných řešení pro velmi konkurenční průmyslový segment. Zejména nás zaujalo, jak společnost IFS dokázala spojit flexibilitu a výkon s produktivitou a jednoduchostí použití pro vývojáře aplikací i řešení”, řekl Jörg Arnold, manažer pro vývoj softwaru ve společnosti Atos Origin (Německo).

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *