Průmysl

Společnosti IFS a Glava vyvíjejí řešení IT pro výrobce stavebního materiálu

Společnost IFS a společnost Glava AS, hlavní výrobce izolačního materiálu a dalších produktů pro stavebnictví v Norsku, spolupracovaly na vývoji jedinečného řešení pro výrobce stavebního materiálu nejen v Norsku, ale i na celém světě. Software, který zajišťuje automatické zpracování jedněch z nejsložitějších podnikových procesů v rámci dodavatelského řetězce v daném průmyslu, představuje zcela integrované a efektivní standardní řešení. Již bylo prodáno předním výrobcům, například Optiroc a Byggma ASA. Glava, Optiroc a Byggma na toto řešení přecházejí na začátku roku. Celková hodnota objednávky je přibližně 1,7 milionů USD.

Řešení bude zajišťovat vyšší úroveň služeb a nabízet rozšířenou finanční správu – automatizuje řadu pracovních procesů, včetně e-commerce, kalkulací dopravného, smluv, a také dohod o slevách a bonusech mezi výrobci a odběrateli. Automatizace zajišťuje lepší finanční správu nákladů v rámci hodnotového řetězce daného oboru. Toto průmyslové řešení tvoří nedílnou součást správy odběratelského řetězce výrobce a finančních systémů a odpovídá normě NOBB (Norwegian Building Materials Database) a odpovídajícím průmyslovým normám.

Společnost IFS má silné postavení jako dodavatel řešení IT v oblasti stavebních materiálů. Úzká spolupráce mezi zákazníky a dodavateli a možnost získání a udržení vedoucího postavení z hlediska zvláštních podnikových procesů v daném oboru vedly k vývoji řešení orientovaného do budoucnosti, které chce společnost IFS nabízet nejen v Norsku, ale i na celém světě.

„Máme před sebou rozhodnutí, zda upravit řešení pro své vlastní potřeby nebo vyvinout sadu standardních komponent pro danou oblast průmyslu. Aby bylo zajištěno, že budou požadavky z hlediska našeho oboru zohledněny i v dalších verzích, zvolili jsme možnost podílet se na vývoji řešení. Věříme, že ostatní společnosti v daném oboru budou využívat tyto komponenty jako nedílnou součást svých podnikových aplikací”, říká Sigurd Natvig, ředitel společnosti Glava AS.

Glenn Arnesen, vedoucí prodeje a marketingu ve společnosti IFS Norsko, říká: „Výrobci stavebního materiálu distribuují své produkty prostřednictvím marketingových kanálů, kterým dominují prodejny domácích potřeb a specializované maloobchody. Trh je velice konkurenční s neustálým tlakem na výši zisku. Společnosti v daném oboru neustále hledají způsob, jak zjednodušit a zefektivnit každou fázi dodavatelského řetězce – od výrobce až ke koncovému uživateli. IFS Aplikace nyní nabízejí nové funkce, které umožňují dodavatelům stavebního materiálu zvyšovat efektivitu svého provozu.“

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *