Reklama

Anglické rugby pod hlavičkou Aviva

Britská pojišťovna Aviva se stala na 4 roky hlavním sponzorem anglické rugbyové ligy, která je ze všech zemí tradičně nejsilněji obsazenou domácí soutěží v tomto sportu. Od září tohoto roku proto ponese soutěž oficiální název Aviva Premiership Rugby.

„Rugby je v Anglii se svými 100.000 aktivními hráči mezi dospělými a dalšími 150.000 hráči ve věku do 19 let sportem, jehož popularita roste nejrychleji,“ uvedl výkonný ředitel Aviva Mark Hodges důvody, proč se Aviva rozhodla sponzorovat právě tuto soutěž. „Věnovali jsme velké úsilí a množství času hledáním vhodné příležitosti ke spolupráci a víme zcela jistě, že právě rugby vyhovuje záměrům pojišťovny Aviva nejlépe. Oslovuje totiž naše zákazníky i obchodní partnery, se kterými ve Velké Británii spolupracujeme. Proto věříme, že nám tento sponzorský závazek pomůže zaujmout naše cílové skupiny, a umožní tak našemu podnikání nadále růst. Spolupráci s takovým partnerem, jako je národní rugbyová liga Premiership Rugby, chápeme jako velkou šanci, protože tento sport do jisté míry zrcadlí naše vlastní podnikání,“ dodává Mark Hodges. Sponzoring rugby tak doplňuje již existující spojení pojišťovny Aviva s britským atletickým svazem, které zaručuje firmě celoroční vizibilitu na atletických podnicích v letní i zimní sezóně.

Smlouva o sponzoringu Premiership Rugby se vztahuje na období od září 2010 do května 2014, kdy se odehraje více než 135 zápasů sledovaných 2 mil. fanoušků přímo na stadionech a mnoha dalšími diváky televizních stanic Sky, ITV nebo ESPN.

Zároveň smlouva umožní Avivě rozšířit svůj program Grassroots, který si klade za úkol získat mládež pro tento sport. Dvanáct klubů Premiership Rugby se zavázalo věnovat 15.000 hodin pro výuku rugby 36.000 žáků na 600 základních školách v Anglii, kterým také věnují potřebné vybavení.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *