ICT

Dodavatelé mléčných výrobků díky EDI propojili své systémy s logistickým operátorem Alimpex Food

Poskytovatel logistických služeb, velkoobchod a distributor čerstvých potravin Alimpex Food úspěšně implementoval EDI řešení od společnosti CCV Informační systémy pro propojení podnikových systémů a automatizovanou komunikaci s významnými dodavateli mléčných výrobků na tuzemském trhu. Po předchozím propojení se společností Bel Sýry Česko tak bylo během července 2010 dokončeno propojení všech logistických procesů s firmou Müller Milch. Veškerá vzájemná komunikace nyní probíhá pouze elektronicky a strukturovaně přes elektronickou výměnu dokumentů, na míru šité řešení pro oblast logistiky kompletně pokrývá veškeré logistické procesy.

EDI je moderní způsob podnikové komunikace, při kterém dochází k výměně standardních strukturovaných dokumentů (objednávka, faktura, avízo o odeslání nebo příjmu zboží, přehled zásob, expediční příkaz apod.) elektronickou formou přímo mezi jednotlivými podnikovými informačními systémy. Nasazení CCV EDI pro logistiku s sebou přineslo okamžité a zároveň trvalé výhody jak na straně společnosti Alimpex Food, tak i jeho zákazníků, jak potvrzuje i manažer informačního systému a člen dozorčí rady společnosti Jaroslav Falta:
„Přínos zavedení řešení EDI je možno vnímat ve dvou rovinách. Tou první jsou pozitiva pro nás jako logistického operátora. Zde bych vyzdvihl zejména absolutní přehled o více než devíti stech položkách výrobků, kterými disponujeme. Druhou, neméně důležitou rovinou je pak rychlá, spolehlivá a efektivní komunikace s našimi zákazníky a zásadní zlepšení celé řady služeb, které jim poskytujeme.“

Jednotlivé logistické procesy jsou řešeny komplexně, každá logistická operace je zaznamenávána spolu s detailními informacemi. „Po zavedení EDI máme dokonalý přehled o našem zboží a víme prakticky v každém okamžiku, co se s ním děje. Díky tomu můžeme operativně řešit požadavky našich odběratelů prostřednictvím společnosti Alimpex Food, která má od nás přesné informace potřebné k vykonávání jednotlivých logistických operací,“ uvedl Ondřej Veselý, Logistic Manager CEE, ze společnosti Bel Sýry Česko.

Realizace propojení informačního systému Milsoft (Alimpex Food) a SAP (Bel Sýry Česko) proběhla hladce za plného provozu bez nutnosti zásahů do informačních systémů. Díky nastavení všech procesů bylo možné dobu potřebnou k propojení dalšího dodavatele (Müller Milch – SAP, červenec 2010) zkrátit na třetinu, celá implementace tak ze strany projektového týmu CCV Informační systémy trvala pouhé dva měsíce.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *