banner_left
banner_right
E-business

CEO společnosti Intel Craig Barrett: Inovace znamenají odpoutání od drátů

Na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky 2003 (CES) vystoupil s projevem o budoucnosti v komunikacích generální ředitel společnosti Intel Craig Barrett. Barrett řekl, že technologické inovace jsou ve znamení bezdrátového připojení, dají lidem větší svobodu komunikace, přístupu k informacím a zábavě v jakoukoli dobu, z jakéhokoli místa a jakéhokoli zařízení. „Bezdrátové připojení je dalším logickým vývojem spotřební elektroniky“.

Dále Barrett popisoval technologické síly, které určují vývoj trhu, průmyslové inovace, které odpoutají spotřebitele od drátů, a potřebu dosáhnout spolupráce mezi výpočetními a elektronickými zařízeními v domácnosti.

„Všichni spotřebitelé budou digitálními spotřebiteli,“ řekl Barrett, když vysvětloval, že celosvětový přechod na digitální technologie je určován osobními počítači, rozšiřováním digitálních zařízení a obsahu, rychlým zaváděním širokopásmových a bezdrátových technologií a probíhajícím rozvojem internetu. „Mladí lidé, kteří vyrostli s výkonnými domácími počítači, mobilními telefony a internetem, nyní vstupují na trh jako digitální spotřebitelé. Jsou propojeni technologií, která prostupuje jejich životy a obohacuje je o možnosti, jež předchozí generace nezažily.“

Tito digitální spotřebitelé, kteří vyrostli v éře rychle postupujících technologických inovací, od budoucích zařízení očekávají víc. „Spotřebitelé budou přitahováni k zařízením, která jim dávají větší mobilitu, produktivitu a styl, a k novým způsobům, jak si užívat digitální hudbu, filmy, fotografie a hry na více místech,“ řekl Barrett. „Odpoutání spotřebitele od drátů minimalizuje fyzická spojení a inspiruje představivost lidí při objevování nových způsobů, jak pracovat, žít a hrát si se snadno použitelnou technologií.“

Pro urychlení procesu využití bezdrátové technologie odpoutání spotřebitele od drátů uvádí Intel křemíkové čipy s většími možnostmi a vytváří nové počítačové a komunikační architektury.

„Tato vývojová práce povede k vytvoření plně bezdrátových digitálních zařízení pro širší skupinu uživatelů, jimž poskytnou více příležitostí,“ řekl Barrett a dodal, že v budoucnosti budou všechna zařízení poskytovat komunikační a výpočetní funkce. „Spotřebitelé chtějí, aby technologie byla k dispozici kdykoli a kdekoli,“ řekl Barrett řekl, že od uvedení koncepce rozšířeného PC (Extended PC) před dvěma lety na veletrhu CES se výkonné počítače s připojením k internetu a široká řada nových digitálních produktů jako digitální kamery, přehrávače MP3 a kapesní počítače (PDA) staly realitou pro spotřebitele po celém světě.

„PC je nadále nejvýkonnějším a nejflexibilnějším zařízením, které je zákazníkům k dispozici, stále se vyvíjí a nabízí nové možnosti,“ řekl Barrett. „Počítače se pomalu odpoutávají od drátů, jsou do nich integrovány bezdrátové technologie, které nabídnou uživateli větší svobodu a flexibilitu.“ Barrett řekl, že v první polovině tohoto roku uvede Intel mobilní technologii Intel® Centrino™ pro notebooky. Ta obsahuje zabudovanou technologii bezdrátové sítě a vlastnosti umožňující delší výdrž baterií, tenčí a lehčí řešení notebooků a vynikající mobilní výkon.

„Mobilní technologie Intel Centrino přinese notebookům více komunikačních schopností,“ řekl Barrett.

V návaznosti na nedávné uvedení technologie Hyper-Threading (HT) Barrett řekl, že Intel bude do stolních počítačů nadále přinášet inovace. Řešení osobních počítačů se rozšiřují o bezdrátovou funkčnost, která umožní zákazníkům prohlížet si obrázky, pouštět si hudbu a video kdekoli v domácnosti. Technologie HT, která je k dispozici v procesoru Intel® Pentium® 4 na 3,06 GHz, umožňuje nové třídě stolních počítačů simultánně zpracovávat několik počítačových aplikací, například hrát realistické hry a zároveň vypalovat CD, nebo nechat běžet vyhledávač virů a zároveň zpracovávat rodinné fotografie. Technologie Intel® XScale™ je třetí architekturou společnosti Intel, která spojuje komunikační a výpočetní možnosti v jediném zařízení. Technologie XScale vytváří podmínky pro nové mobilní telefony, kapesní počítače a nové typy kapesních zařízení jako osobní přehrávače médií a inteligentní displeje. Inteligentní displeje jsou bezdrátové LCD displeje, které při připojení k základnímu počítači slouží jako monitor a po odpojení se z nich stane mobilní monitor, který prostřednictvím technologie bezdrátové sítě LAN 802.11b přistupuje k informacím a aplikacím ve stolním počítači.

Barrett řekl, že díky pokroku softwarových a bezdrátových technologií budou tyto architektury a zařízení propojeny a budou spolu hladce spolupracovat. V roce 2003 bude Intel usilovat o užší spolupráci mezi vedoucími společnostmi počítačového a elektronického odvětví, aby podpořil nástup digitální domácnosti, kde počítačová a elektronická zařízení jednoduše a snadno spolupracují. Tato spolupráce a řešení ochrany obsahu jsou důležitými předpoklady digitální domácnosti, kde budou spotřebitelé moci vytvářet a distribuovat vlastní obsah a kupovat a distribuovat komerční obsah uvnitř domácnosti.

Craig Barrett během svého projevu předvedl rozšířené bezdrátové PC, mobilní technologii Intel Centrino a budoucí podobu digitální domácnosti.

Zdroj: Intel

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *