ICT

Společnost CEMEX získala prestižní cenu za sociální síť

Společnost CEMEX získala ocenění v prestižní Forrester Groundswell Awards za svou platformu Shift, která zaměstnancům po celém světě umožňuje spolupráci. Vítězství v kategorii Management: Systém spolupráce potvrdilo důležitost vytváření podnikových sítí, díky nimž zaměstnanci sdílejí své zkušenosti a názory.

Shift je nová platforma, která kombinuje prvky populárních sociálních sítí a komunikačních nástrojů na podporu efektivního a smysluplného sdílení inovativních nápadů a nejlepších postupů napříč společností.

„Tato cena je pro nás velkou poctou,“ řekl Lorenzo H. Zambrano, generální ředitel a předseda představenstva společnosti CEMEX. „Platforma Shift zvyšuje spolupráci zaměstnanců, a tak se nejlepší myšlenky šíří napříč celou firmou a přinášejí skutečnu změnu. Jsme nadšeni z udělení postu světového lídra v oblasti zaměstnanecké spolupráce, a to necelý rok po jeho zavedení.“

Platforma byla spuštěna v lednu letošního roku a jejími aktivními účastníky je více než 17 500 zaměstnanců společnosti CEMEX po celém světě. Od jejího spuštění uživatelé vytvořili přes 500 virtuálních komunit přesahující typické firemní struktury, oddělení a pozice. Témata jsou rozmanitá, od nejlepších postupů v oblasti ochrany životního prostředí po zefektivnění dodavatelských řetězců a sdílení prodejních úspěchů. V komunitě „Value Propositions“ například zaslalo své nápady 239 zaměstnanců, přičemž 118 je již v procesu implementace napříč společností.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *