Marketing

Co přinese uvažovaná integrace společností Konica a Minolta

V souvislosti s oznámením, že Minolta Co., Ltd. a Konica Corporation uvažují o integraci obou společností do nového holdingu pod názvem Konica Minolta Holdings, Inc., přinášíme postoj vedení společnosti Minolta v České republice.

Základním cílem integrace je vytvoření takové společnosti, která dosáhne na vrcholné pozice v průmyslu zobrazovacích informačních produktů a upevní si svou vedoucí pozici v oboru optických výrobků.

„Integrace se netýká pouze oblastí výzkumu, vývoje a výroby, ale týká se i managementu, prodeje a technické podpory. Zdůrazňuji, že je založena na stejném podílu investic a manažerské podpory obou společností a jejím cílem je posílení veškerého podnikání obou zainteresovaných subjektů,“ komentoval sloučení generální ředitel společnosti Minolta ČR Petr Kavalírek. Podle něj fúze Minolty s Konicou bude i pro Minoltu v ČR přínosem.

„Přestože Minolta v jednotlivých segmentech oboru zaznamenala v ČR značné úspěchy, sloučení jí přinese další soutěžní výhody. Cílem plánované integrace je posílení pozice obou společností za účelem vyšší konkurenceschopnosti, zvýšení profitability, zlepšení společné hodnoty a zajištění silné pozice v průmyslu,“ dodává Kavalírek s tím, že společný postup například v oblasti obchodování s fotografickými a obrazovými produkty znamená obrovskou příležitost pro nabídku nové a posílené linie produktů. Největší část působení společnosti Konica Minolta Holdings, Inc. na trhu budou ovšem představovat informační a zobrazovací technologie se zaměřením na multifunkční periférie, tiskárny, kopírovací stroje a polymerační tonery.

Minolta a Konica již od roku 2000 spolupracují na vývoji tiskáren, kopírovacích strojů a polymeračních tonerů. Novou holdingovou společnost založí v srpnu roku 2003 na základě dohody, která bude odsouhlasena na pravidelném jednání vlastníků obou společností. Předpokládá se, že restrukturalizace bude dokončena v říjnu roku 2003 a ve stejném období bude zahájen proces integrace. Finanční cíle této integrace: dosáhnout obratu 1,3 bilionů yenů a provozního zisku 150 miliard yenů ve fiskálním roce 2005.

Zdroj: MINOLTA spol., s. r. o.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *