ICT

LCS vyhrává mezinárodní soutěž

Za účasti primátora města Prahy Jana Kasla a starosty Berlína Klause Wowereita byly 1.11.2001 u příležitosti projektu „Berlínské dny v Praze a Bratislavě“ vyhlášeny výsledky soutěže Berlin International Business Award (BIBA). Vítězem soutěže se stala česká společnost LCS International, a.s. a to zejména díky vynikajícímu zpracování marketingové strategie průniku na německý trh.

LCS International, a.s. (LCS) je českou softwarovou firmou zabývající se vývojem a podporou podnikových informačních systémů. Na českém trhu informačních technologií (IT) působí již od roku 1990 a za dobu svého působení si na něm získala výsadní postavení, zejména rozvojem partnerského projektu LCS Noris Open. Před cca dvěma lety LCS ohlásila strategii vstupu na zahraniční trhy a prokázala, že to myslí vážně. Po úspěšném etablování se na slovenském trhu a prvních krocích směrem k trhu polskému měl být dalším cílem trh německý. Dnešním dnem se však LCS vstupu na německý trh velmi výrazně přiblížila a začal získávat konkrétní obrysy, když zvítězila v soutěži BIBA.

Soutěž byla vyhlášena na počátku září 2001 vládní agenturou CzechTrade ve spolupráci s Hospodářskými novinami a Berlínskou korporací pro hospodářský rozvoj a byla určena pro české firmy s méně než 1000 zaměstnanci, které jsou vývozci vlastních výrobků či služeb. Každá společnost, která se soutěže účastnila, měla za úkol předložit spolu s přihláškou konkrétní plán s návrhem marketingové strategie obchodního průniku firmy na německý trh. Soutěže se ve finále zúčastnilo celkem 43 společností, které reprezentovaly různá odvětví obchodu a průmyslu České republiky.

„Uvítací balíček“ pro vítěze pod názvem Berlin Business Welcome Package obsahuje kromě poskytnutí kancelářských a bytových prostor, také sadu konzultačních služeb a právního poradenství, nezbytných pro zakládání firmy. Díky renomovaným sponzorům soutěže pak do sady služeb patří také pronájem automobilu BMW a mobilního telefonu od společnosti Deutsche Telecom. To vše bezplatně po dobu tří měsíců.

Ředitel pro strategický a zahraniční rozvoj Ing. Petr Maňas při příležitosti převzetí této ceny uvedl: „Získané ocenění pro nás potvrzuje správnost rozhodnutí o expanzi na zahraniční trhy, kterou již druhým rokem úspěšně realizujeme. Se založením pobočky v Německu jsme již v našich plánech počítali. Ovšem cena BIBA a zejména služby poskytnuté pořadateli a sponzory soutěže nám realizaci tohoto záměru významným způsobem ulehčily a zrychlily.“

Čtěte také